Rektor Rebolj je povedal, da se veseli ustvarjalnega dela pri skupnih projektih in sodelovanja na področju raziskav in razvoja. Foto: BoBo
Rektor Rebolj je povedal, da se veseli ustvarjalnega dela pri skupnih projektih in sodelovanja na področju raziskav in razvoja. Foto: BoBo

Podpis dogovora pomeni skupni korak k trajnostnemu družbenemu razvoju Slovenije, so prepričani podpisniki - rektor Danijel Rebolj in prorektorica Univerze v Mariboru Karin Stana Kleinschek ter predstavnika Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije, generalni sekretar OZS-ja Dušan Krajnik in predsednik Odbora za znanost in tehnologijo pri OZS-ja Janez Škrlec.

"Ena od ključnih smernic naše univerze v nadaljnjem obdobju je most med univerzo in njenim okoljem, še posebno gospodarstvom," pojasnjuje rektor Rebolj, generalni sekretar OZS-ja Krajnik pa je podpis dogovora o medsebojnem sodelovanju označil za prelomni dogodek.

Strokovna pomoč in promocija znanja
Univerza v Mariboru ima sicer že ustanovljeno svojo raziskovalno razvojno in umetniško cono, kjer je ena izmed prioritet prenos znanja v industriji. Strokovno pomoč namreč po besedah prorektorice Karin Stana Kleinschek potrebujejo predvsem majhna inovativna podjetja, medtem ko na univerzi potrebujejo pomoč pri trženju svojega znanja.

OZS in mariborska univerza bosta tako v prihodnje sodelovala tudi pri skupni organizaciji strokovnih izobraževalnih dogodkov in se še posebej posvetila promociji področij, kot so elektronika, mehatronika, robotika, nanotehnologije, gradbeništvo, strojništvo in druga.

Podpisi z več ustanovami
Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije je doslej podpisala dogovor o sodelovanju tudi že z Institutom Jožefa Stefana, s Fakulteto za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru, Fakulteto za elektrotehniko Univerze v Ljubljani in Kemijskim inštitutom v Ljubljani.