"Vlado v novem mandatu čaka veliko bolj zahtevno obdobje reform, ki bodo verjetno morale biti nekoliko ostrejše, kot bi bile, če bi s tempom, kot ga je moja vlada ubrala za reforme, nadaljevali do konca," je dejal premier v odhodu.
"Na robu varnosti", a še znotraj varnih okvirov
Slovenija je zaradi zavrnitev pokojninske in drugih reform "bolj na robu varnosti", a še vedno v krogu držav, ki se jih ne omenja kot problematične in so (še) zunaj neposredne nevarnosti dolžniške krize. "Nekoliko trše bo šlo v novem mandatu, a še vedno imamo potencial, da se izvlečemo," meni Borut Pahor in dodaja, da je treba na zadeve gledati "z zmernim pesimizmom" ter paziti predvsem na zadolževanje.
Novo zadolževanje bi moralo biti izredno namensko usmerjeno, slovenski trg pa je treba veliko bolj odpreti za tuja vlaganja in privatizacijo, saj je prav na tem področju priložnost za odpiranje novih delovnih mest, je dejal Pahor.
"Pokojninska reforma je v Sloveniji najpomembnejša reforma," je dejal Pahor, saj bo pokazala na odločenost države, da obvlada javne finance, saj je med državami z najnižjo upokojitveno starostjo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje