Predsednik uprave Renato Kranjc odločitev pozdravlja. Meni, da je zelo pomembna, predvsem za čim hitrejšo uresničitev sanacijskega načrta, ki kot vir sredstev za delno poplačilo 55 milijonov evrov velikega dolga predvideva tudi odprodajo poslovno nepotrebnega premoženja. Pri tem gre predvsem za nepremičnine kot tudi za poslovne deleže v nekaterih družbah in nekatere družbe same.
O vrednosti je trenutno težko govoriti, dodaja Kranjc, je pa na prodaj trenutno od 10 do 12 poslovno nepotrebnih nepremičnin, medtem ko so doslej že prodali prostore v ljubljanskem Steklenem dvoru, in sicer Hypo banki. Nekaj zanimanja naj bi bilo tudi za deleže v družbah, a Kranjc podrobnosti ni želel razkriti.
Zoper sprejeti sklep, ki določa pogoje dezinvestiranja, je odvetnik Jure Levovnik, zastopnik delničarjev Preventa Haloga in Nijaza Hastorja, napovedal izpodbojno tožbo.
Letos ob delo od 350 do 400 zaposlenih
Ob robu skupščine delničarjev je Kranjc povedal tudi, da je vodstvo Preventa Globala že pristopilo k pripravi programa presežnih delavcev. Družba načrtuje, da bo letos v skupini delo izgubilo od 350 do 400 zaposlenih. Končno število je odvisno od morebitnih pridobljenih poslov.
Trenutno je na čakanju del zaposlenih iz zaprtega obrata v Radljah ob Dravi in del režijskih delavcev iz krovne družbe. Kmalu bodo na čakanje odšli tudi zaposleni v obratu v Mirni. Tako bo v kratkem na čakanju že okoli 430 delavcev Preventa Globala, ki za to obdobje dobivajo polno nadomestilo plače.
Predsednik sindikata Vlado Zorman je povedal, da sindikat pri pripravi omenjenega programa še ni sodeloval.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje