Rusija naj bi proizvedla tudi več zemeljskega plina, in sicer za dva odstotka ali skupno 632,8 milijarde kubičnih metrov. V letošnjem letu je v Rusiji začelo obratovati 21 naftnih črpališč, kjer so proizvedli skupno 150.000 ton nafte.
Količina rafinirane nafte se bo po pričakovanju ruskega ministrstva za industrijo in energijo povečala za 1,9 odstotka, na 193,7 milijona ton. Obseg proizvedenega avtomobilskega goriva naj bi se povečal za 3,1 odstotka, na 30,2 milijona ton, količina dizelskega goriva naj bi se povzpela na 55 milijonov ton, medtem ko naj bi se proizvodnja kurilnega olja zmanjšala za 1,5 milijona, na 53,1 milijona ton.
Rusija je v prvih enajstih mesecih leta v države, ki niso članice Skupnosti neodvisnih držav, vključno z baltskimi državami, izvozila 131,4 milijarde kubičnih metrov zemeljskega plina, kar je 3,2 odstotka več kot v enakem obdobju lani.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje