Na ATVP-ju podrobnosti o postopku niso želeli posredovati, po neuradnih informacijah pa naj bi osem bank sumili, da so delovale usklajeno, ko so skoraj hkrati zaradi nevračila posojil Infonda Holdingu zasegle večinski delež v Pivovarni Laško in nekaj manj kot četrtino delnic Mercatorja. Pod drobnogledom ATVP-ja so NLB, Banka Celje, Abanka Vipa, Banka Koper, Gorenjska banka, Probanka, NKBM in Hypo banka, piše Dnevnik.
Pobudo za uvedbo postopka je ATVP-ju podal stečajni upravitelj Infonda Holdinga Marko Zaman, ki je prepričan, da so banke delovale usklajeno. To po njegovem mnenju kaže dejstvo, da so vse banke na enak način in v enakem časovnem odbobju odstopile od posojilnih pogodb ter na enak način in skoraj hkrati zasegle delnice. Nekatere so nato ustanovile konzorcij za prodajo deleža Mercatorja, nato pa iz konzorcija izstopile ter dosegle dogovor z upravo Mercatorja o dividendni politiki in lastništvu v družbi.
Infond nad banke s tožbo
Že novembra lani pa je uprava Infonda Holdinga proti sedmim bankam (zgoraj omenjenim brez Hypo banke) vložila tožbo za vrnitev zaseženih delnic, obenem pa zahtevala odškodnino. Pri tožbi namerava vztrajati tudi Zaman. Če bo agencija usklajeno delovanje potrdila, bodo morale banke deleže prodati ali objaviti prevzemno ponudbo tako za Mercator kot za Pivovarno Laško.
V Banki Celje in Probanki o zadevi ne nameravajo govoriti, v Abanki in Gorenjski banki pa so dejali, da z zadevo niso seznanjeni.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje