Komercialna in hipotekarna banka Ljubljana in Petrol po mnenju stečajnega upravitelja Andreja Marinca ne bosta odstopila od pritožb glede razdelitve 6,3 milijarde tolarjev iz stečajne mase, zato bo predlog za delitev najverjetneje predan višjemu sodišču.
Predlog tretje razdelitve premoženja v 15 let trajajočem stečajnem postopku se vleče že vse od leta 2003. V prvih dveh delitvah leta 1992 in 1993 je okoli 800 upnikov, ki je zaradi stečaja izgubilo najmanj 4,7 milijarde tolarjev po takratni vrednosti, prejelo 1,7 milijarde tolarjev. Sledile so dolgotrajne pravde, ki so se še zapletle, ker je veliko upnikov iz držav nekdanje Jugoslavije.
Tretja delitev je bila predlagana že leta 2003, četudi pa se bo njen postopek končal, ostaja odprta hipotekarna tožba s Komercialno in hipotekarno banko Ljubljana v stečaju. Po njeni razrešitvi bo mogoča še zadnja delitev stečajne mase in s tem konec stečajnega postopka.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje