25-milijonski posel pri nakupu desetine slovaškega podjetja TTI je že več kot desetletje srž spora med Luko Koper in njenimi nekdanjimi nadzorniki, krajšo pa so potegnili slednji.
"Mislim si samo to, da po tolikih krajah, od Tešev, Darsa in vsega, kar je bilo v Sloveniji, zdaj hočejo končno kot eksemplarno ene nadzornike kaznovati. Ampak tukaj so se spravili na napačne," je povedal Boris Bradač, pravnomočno obsojeni nadzornik Luke Koper.
V Luki, kjer so v povezavi z omenjenim postopkom doslej za sodne stroške in odvetnike porabili že nekaj več kot dva milijona evrov, opozarjajo, da aktualna sodba pomeni le delni epilog, saj so nekateri postopki še v teku. "Še vedno sta pred prvostopenjskim sodiščem v teku kazenski in civilni postopek zoper upravo, prav tako v zadevi TTI," je pojasnila predstavnica Luke Koper Marina Jelen.
Nad razpletom so do neke mere presenečeni tudi pri Združenju nadzornikov Slovenije, pri katerem jih čudi, da člani nadzornega sveta niso imeli zavarovane odgovornosti. "Če pogledamo ta konkretni primer – kolikšno verjetnost ima Luka Koper, da bo dejansko poplačana v celotnem znesku 16 milijonov evrov? Če bi imela ustrezno zavarovanje, bi ta verjetnost zdaj znašala sto odstotkov. Tako pa je zdaj verjetno bistveno, bistveno nižja," je komentiral Gorazd Podbevšek iz Združenja nadzornikov Slovenije.
Ali in kdaj bodo sledili izvršilni postopki, v Luki ne razkrivajo. Če pa bo ta uveden, bodo nadzorniki ostali brez vsega premoženja, najverjetneje pa jih čaka tudi osebni stečaj.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje