Kot so pojasnili v zavarovalnici, lahko zavarovanci škodo prijavijo prek njihovih spletnih strani, digitalne poslovalnice ali telefona. Za pomoč pri oddaji škodnega zahtevka se lahko obrnejo tudi na svojega zastopnika.
"S strankami, ki bodo škodo prijavile na daljavo, bodo predstavniki Zavarovalnice Triglav stopili v stik v najkrajšem mogočem času in se z njimi dogovorili o nadaljnjem poteku reševanja škodnih zahtevkov," so zapisali.
Kot so poudarili, si prizadevajo vse primere obravnavati čim hitreje. Naravne nesreče in drugi dogodki, ki ogrožajo življenja ljudi, pa zahtevajo še odločnejši odziv in prednostno ukrepanje na terenu.
V primeru tovrstnih dogodkov tridnevni rok ne velja
"Prebivalcem, ki jih prizadenejo neurje ali drugi vremenski ekstremi, kot so tudi poplave, svetujemo, naj najprej zaščitijo lastna življenja in šele zatem, če je to varno, svoje premoženje. Ko to dopuščajo okoliščine, naj morebitno škodo prijavijo zavarovalnici. Čeprav za prijavo škode velja tridnevni rok po njenem nastanku, zavarovalnica v primeru tovrstnih dogodkov upošteva tudi poznejše prijave," so poudarili.
Med splošnimi napotki za hitrejše reševanje škode so sicer podrobno fotografiranje, shranjevanje poškodovanih predmetov in posredovanje dokumentacije, povezane s škodo ali njeno sanacijo.
Zavarovalnica Triglav se še vedno intenzivno ukvarja s prijavo škodnih primerov in popisom škode na terenu po neurjih s točo in vetrom v zadnjih tednih, so dodali. Tudi v Zavarovalnici Sava zavarovancem svetujejo, naj škodo prijavijo prek spletnega obrazca, kjer lahko priložijo tudi fotografije. "Ocenjevanje škode poteka intenzivno. Z namenom čim hitrejše obravnave vseh zahtevkov si pri tem pomagamo tudi s sodobnimi napravami, kot so letalniki, kamere in skener za točo," so navedli.
Napovedujejo hitro ocenjevanje in izplačila
Čeprav trenutno zaznavajo povečano število prijav škod in podobno pričakujejo tudi za prihodnje dni, si bodo prizadevali za hitro ocenjevanje in izplačila, so dodali.
V zavarovalnici Generali so prav tako poudarili, da je bolj kot prijava škode pomembna zaščita ljudi in premoženja. "Pri poplavah se celotne škode praviloma ne da oceniti prej kot v 14 dneh, zato pretirana hitrost pri ocenjevanju ni smiselna," so zapisali.
Tisti, ki se bodo lotili sanacije, lahko to storijo še pred prihodom cenilca. Pomembno pa je, da pred začetkom sanacije fotografirajo posledice škodnega primera, poškodovane stvari pa ohranijo do konca obravnave primera oziroma do drugačnih navodil zavarovalnice, so pojasnili.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje