Namen razpisa je bil najti najprimernejši načrt za novo, 14.000 kvadratnih metrov veliko galerijo, ki bo združevala 8.000 kvadratnih metrov galerijskih prostorov, Otroški muzej, Arhitekturni center in Center kreativne industrije.
Prispelo je več kot 200 predlogov z vsega sveta, sedemčlansko komisijo pod okriljem Mednarodne zveze arhitektov pa je najbolj prepričal predlog madžarskih arhitektov Tamása Lévaija in Ágnes Jószai. Druga nagrada gre biroju Family Architects/Dong-Ping Wong, Oana Stanescu iz New Yorka, tretjo enakovredno nagrado pa so razdelili med Pedra Oliveira, Gilberta Reisa, Pedra Morujaa, Guilherma Carrilha de Graca in Leonorja Cheisa iz Lizbone ter Studio Up/ Lea Pelivan, Toma Plejić iz Zagreba. Še osem projektov je prejelo priznanja žirije. Teh so deležni David Tajchman (Pariz); Tadej Glažar, Andraž Intihar, Jernej Prijon, Vid Razinger, Primož Stražar (Ljubljana); Marcin Jojko, Bartlomiej Nawrocki, Tomasz Berezowski, Grzegorz Ostrowski (Katowice); BRUTHER/Stephanie Bru, Alexandre Theriot (Pariz); MADE arhitekti, Mikelis Putrams, Linda Krumina, Edgars Racins (Riga); Marko Cvjetko, Miron Hržina, Robert Jonathan Loher (Zagreb) in Lazslo Kalmar, Zsolt Zsuffa (Budimpešta). Razstava rešitev na ogled od junija Nova Umetnostna galerija Maribor sodi v širši natečaj EPK - Drava 2012, ki obsega še dva razvojna projekta ob Dravi, poleg galerije še ureditev nabrežja in novo brv čez Dravo. Kot sporočajo, je z razpisom Maribor ambiciozno demonstriral, da kot Evropska prestolnica kulture 2012 k projektom že danes vabi najboljše ustvarjalce v mednarodnem prostoru. V galeriji menijo, da predstavljajo številni prispeli projekti možnost za izmenjavo znanja in načrtovalskih pristopov ter odlično promocijo Maribora in Slovenije v svetu, saj se novice o rezultatih natečaja že pojavljajo v številnih mednarodnih strokovnih medijih. Arhitekturne projekte bodo v predstavili na razstavi, ki bo vrata odprla na začetku junija. Obrazložitve in predstavitve nagrajencev si preberite ob spodaj priloženih fotografijah.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje