Razstava skozi enotno estetsko izkušnjo raziskuje človeško potovanje skozi radovednost, samorefleksijo in občudovanje neznanega. Kot piše na spletni strani inštituta, razstava prikazuje eklektično mešanico slogov, od sodobnih interpretacij narave in abstraktnih razmišljanj o življenju do portretov, ki prikazujejo bistvo čustvenega in duhovnega raziskovanja.

Dela, ki so nastala v okviru likovne kolonije Art Circle, poudarjajo skupno umetniško dediščino Madžarske in Slovenije ter hkrati prikazujejo posamezne perspektive umetnikov, ki se ukvarjajo z vprašanji identitete, časa in prostora. Slike gledalca vabijo, da se poglobi v svoje izkušnje o čudenju, medtem ko vsaka slika odpira okno v osebno vizijo umetnikov.

Z deli so na razstavi zastopani slovenski umetniki Klemen Brun, Maša Gala, Anja Jerčič Jakob, Robert Lozar in Brane Širca ter madžarski umetniki Erzseset F. Balogh, Roland Horvath, Zsigmond Lucza, Marta M. Kiss, Abel Szabo in Jozsef Szurcsik.

Po besedah kuratorice Julie Meszelics sodobni umetniki v Sloveniji in na Madžarskem z živahnimi slikami "gojijo kulturo čudenja". Dogodki, kot je mednarodni festival Art Circle po njenih besedah poudarjajo pomen zagotavljanja dostopnosti in interaktivnosti umetnosti.

"Te umetniške prakse ne bogatijo le kulturne dediščine, temveč so tudi v skladu s širšimi evropskimi cilji vključevanja in dostopnosti vseh različnih skupnosti. Sinergija med umetnostno in 'čudenjem' zagotavlja, da umetnost ostaja vitalna in dinamična sila v sodobni družbi," so njene besede navedli na spletni strani inštituta.