
Razmeroma mlada revija, ki zdaj četrto pomlad vizualno prizorišče dopolni najprej z novo izdano tematsko številko, nato pa z razstavnimi projekti premislek prenese še v prostor, tokratno številko posveča coni udobja. Skupaj s številnimi avtorji in umetniki si tako prizadeva raziskati udobje in skrbnost kot boj za telesno, spolno in čustveno osvoboditev ter opozoriti na pogosto nevarne posledice umikanja v cono udobja.
Revijo je ekipa, ki jo sestavljajo urednica Hana Čeferin in kuratorki Lara Mejač in Ajda Ana Kocutar (letos se jim pridružuje še Katarzyna Rozniak-Szabelska iz Poljske), leta 2022 zagnala z namenom, da predstavi mlade uveljavljajoče se umetnice in umetnike iz Slovenije in tujine tako domačemu prostoru kot širokemu območju od Balkana do Baltika.

Cilj revije je predvsem povezovanje sodobnega vizualnega prostora tega širokega in v marsičem sorodnega geografskega prostora, ne zgolj vizualnih umetnikov, temveč tudi kuratorjev, piscev in vseh drugih, vključenih v predstavljanje in interpretiranje sveže produkcije. Poseben poudarek je na uveljavljajočih se imenih, zaradi česar so predstavljeni umetniki večinoma predstavniki mlajših generacij, ne pa izključno.
O coni udobja 21 umetniških projektov
Glavni del letošnje revije sestavlja 21 izbranih umetniških projektov iz Slovenije, Latvije, Litve, Srbije, BiH-a, Madžarske, Poljske, Češke, Bolgarije in Kosova. Dopolnjujejo ga intervjuji, trije eseji, obisk ateljeja, krajše kolumne, ki jih prispevajo pisci z različnih področij, in drugi prispevki.
V reviji se tokrat predstavljajo umetniki Karolina Balcer, melanie bonajo, Nikola Dimitrović, Jagoda Dobecka, Laureta Hajrullahu, Morta Jonynaite, Petra Korent, Marie Lukačova, Mothers Artlovers, Beatrice Moumdjian, Sangara Perhaj, Tejka Pezdirc, Jelisaveta Rapaić, Maja Smrekar, Martina Drozd Smutna, Helena Tahir, Saša Tatić, Dominika Trapp, Kaja Upelj, Dorottya Vekony, Sonja Vulpes, Konstantin Zhukov in Marijo Zupanov.
ETC. se tematsko z vsako številko osredinja na raznolike tematike s področja družbe, okolja in umetnosti ter je tako zasnovana kot platforma za raznolike glasove in mnenja iz Evrope, s čimer prispeva k širšemu razumevanju specifičnih problematik in rekontekstualizaciji zgodb, ki segajo zunaj državnih meja.
Pod umetniškim vodstvom ekipe revije ETC. bo tudi letos potekal Ljubljana Art Weekend, ki bo med 23. in 25. majem. Tudi ta, zdaj že četrti dogodek, ki v Ljubljani brezplačno odpre številne galerije in zgosti številna vodstva ter kurirane sprehode, bo osrednji poudarek namenil temi cone udobja.
Zaradi nagovarjanja mednarodnega prostora revija ETC. prvenstveno izhaja v angleščini, dopolnjuje pa jo priloga s prevodi oziroma izvirniki besedil v slovenščini. Izhaja v nakladi 600 izvodov. ETC. izhaja v sodelovanju Galerije Fotografije, Ravnikar Gallery Space, Look Back and Laugh in Kina Šiške/galerije DobraVaga.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje