Na njem bodo do 14. aprila mladi na predstavah, razstavah, branjih, koncertih in pogovorih razkrili, kaj si mislijo o različnih temah iz družbene in druge problematike, kako gledajo na eksistencialne in eksistenčne izzive sodobnosti ter kako jih prenašajo v različne oblike umetniškega izražanja. Na festivalu, ki je že začel premoščati prepad med generacijami, bodo med drugim nastopili dijaki gimnazij Želimlje, Vič, 1. in 2. mariborske ter srednje šole Zavoda za gluhe in naglušne.
Prispevek mladih s slušnimi težavami
Prvi dan festivala so dijaki gimnazije Želimlje uprizorili predstavo Na vekomaj bom ostal Srečko Kosovel, gluhi in naglušni pa so predstavili Deklico s školjko. Z odtenki bodo naslednji dan nastopili mladi gledališki ustvarjalci, svoje videnje Lepe Vide pa bodo gledalcem razkrili dijaki I. gimnazije Maribor. Kakšne so speče celice, bodo povedali člani DIC-a, 6. aprila pa bo znano tudi, kdo je napisal najboljši haiku, ki ga bodo prebrali na recitalu Potovanje.
Zadnja beseda bo baletna
Prvi teden Transgeneracij se bo končal s Šotorom v parku, ki ga bo v Cankarjevem domu postavila II. gimanzija Maribor, za drugi teden pa SPD Šentjanž pripravlja predstavo Lederhozn – ampak po slovensko, medtem ko bo uradno zaprtje festivala pripadlo Plesnemu forumu Celje in predstavi Ionosfera. Zadnjo besedo bodo imeli dan kasneje baletni plesalci, ki bodo 14. aprila ob 19.00 nastopii s plesnimi miniaturami, ki so jih organizatorji uvrstili v spremljevalni program festivala.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje