Priznanja Goethejevega inštituta so prejeli še indijski gledališčnik Mohan Agashe, ameriški literarni teoretik Paul Michael Luetzeler, beloruski filozof Anatolij A. Mihailov in brazilski kulturni politik Sergio Pauloli.
Priznanja, ki so namenjena tujcem, ki prispevajo k razširjanju in posredovanju nemškega jezika v tujini ter k mednarodni kulturni izmenjavi, so lavreatom izročili na dan pesnikove smrti v Weimarju.
Knjiga Imreja Kertesza Kadiš za nerojenega otroka je pred kratkim izšla tudi v slovenskem prevodu pri založbi Didakta, Kerteszev roman Brezusodnost, ki se sooča z vprašanjem, kako ubesediti neubesedljivo in kako pričevati o grozi v tovarnah smrti, pa so izdali lani v zbirki Beletrina pri Študentski založbi. V svojih delih pisatelj raziskuje predvsem dogajanja v času holokavsta, ki jih je izkusil tudi sam, bil je namreč madžarski jud. Med letoma 1944 in 1945 je bil namreč v Auschwitzu in Buchenwaldu. Kertesz je leta 2002 prejel Nobelovo nagrado za književnost prav za svoj opus del o holokavstu.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje