V okviru dogodka bo v tednu dni potekal niz predavanj, pogovorov in predvajanj filmov o deželi na Bližnjem vzhodu, v kateri svoboda ni nekaj samoumevnega, so zapisali organizatorji.
Kulturna ambasada Palestine skuša širiti prostore razumevanja, in sicer s tem, da širi zgodbo o Palestini in Palestincih - o deželi, v kateri so ljudje prisiljeni živeti za zidovi in v izgnanstvu in od katerih ima pet milijonov ljudi status begunca, so zapisali v Gibanju BDS Slovenija, Zofijinih ljubimcih in Študentskem sociološkem društvu SocioKlub.
Vprašanje človekovih pravic
Organizatorji so še izpostavili, da mednarodna skupnost ostaja do izraelske okupacije in apartheida ravnodušna ter le še povečuje gospodarsko, vojaško in raziskovalno sodelovanje med Izraelom in Evropo. Odnos Evrope do Izraela in Palestine ne kaže le geostrateških interesov, ki so v ozadju, temveč hkrati pod vprašaj postavlja razumevanje človekovih pravic, demokracijo in spoštovanje mednarodnega prava, so dodali.
O teh temah bodo razmišljali na dogodkih v okviru Kulturne ambasade Palestine, ki jih bodo odprli drevi v Pritličju na Mestnem trgu s pogovorom z mlado palestinsko pisateljico Widad Tamim, ki trenutno živi v Sloveniji, o palestinski filmografiji, glasbenik Marko Korošec pa bo večer spremljal z glasbo na oud.
Palestinski ustvarjalci v gosteh
V torek in sredo bosta sledili predvajanji filmov v Slovenski kinoteki. V torek bo na sporedu celovečerni film Fertile Memory v navzočnosti palestinskega režiserja Michela Khleifija. V sredo bosta sledila njegov kratki film Ma'Loul Celebrates its Destruction in pogovor s samim režiserjem. Čez teden dni bo na FDV-ju predavanje izraelskega novinarja Gideona Levyja o vlogi in odgovornosti izraelskih medijev v okupaciji, ki mu bo zvečer v Cankarjevem domu sledil še pogovor z Levyjem.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje