Pogovor z naslovom Kaj more filozofija?, ki je bil razprodan že nekaj dni po objavi dogodka, bo povezoval novinar Dejan Pušenjak.
Po besedah pobudnice projekta Filozofija na odru, umetniške direktorice mariborske Drame Diane Koloini, je gledališče vselej tudi refleksija sveta, v katerem živimo. "Tako kot je, na drugačen način, to filozofija. Gledališče in filozofija sta si sicer zelo različna, razumevanja sveta in mesta posameznika v njem se lotevata na popolnoma drugačne, sebi lastne načine, vendar pa jima je skupno prizadevanje, da bi segli do temeljnih vprašanj, jih osvetlili na novo ter ponudili v razmislek in nemara tudi izziv. Zato je prav, da se včasih tudi srečata. Še posebej v času, kakršen je današnji, ki je zaznamovan s kaotičnostjo in konfliktnostjo, zato pa razmislek o svetu, oster in natančen, zbran in odgovoren razmislek nujno potrebuje," je pojasnila.
Evropski trend
Po njenih navedbah ni naključje, da so številna pomembna gledališča po Evropi prav v zadnjih letih na svoje odre zvabila tudi filozofe, ki njihovemu občinstvu ponujajo takšna razmišljanja. "To želi tudi mariborska Drama v prizadevanju, da bi svoj program obogatila tudi z refleksijo drugačne vrste, kakršno zmore sama, in se odprla kot prostor javne razprave ter upravičila svoje poslanstvo osrednjega prostora intelektualnega življenja v mestu."
Gosta iz Hrvaške in Avstrije
Današnji bo prvi od skupno treh filozofskih večerov pod okvirnim naslovom Možnosti kritičnega mišljenja danes. Na drugem takšnem dogodku 21. marca bo v goste prišel hrvaški filozof, publicist in aktivist Srećko Horvat. Na tretji Filozofiji na odru 18. aprila pa pričakujejo avstrijskega filozofa in teoretika psihoanalize Roberta Pfallerja.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje