Gre za enkratni umetniški dogodek, prek katerega je avtorica opozarjala na odnos med novimi oblikami porabništva in spreminjanjem mesta. Tudi izbrana lokacija ni naključna, saj Tržaška cesta sodi med tiste predele prestolnice, ki jih je zaznamovala selitev nakupovalnih središč na obrobje mesta ali pa v velika mestna nakupovalna središča.
Tako se je v zadnjih letih (tudi) na Tržaški cesti veliko trgovin in delavnic, ki so se nekdaj nizale na obeh straneh ulice, postopoma zaprlo, dogajanje pa se je preselilo v bližnji nakupovalni center.
Kontekstualna uvrstitev
zvoka in videa
Projekt V akciji je interaktivna zvočna videoinstalacija, pri kateri svojo vlogo odigrajo obiskovalci in mimoidoči. Zvok je v opuščeno trgovino prinesel vtis živahnega nakupovalnega dne, ki pa ostaja zgolj iluzija. Umetnica je pripravila tudi videoprojekcijo s posnetki zunanjosti stavb, ki stojijo ob spodnjem delu Tržaške ceste.
Vsak obiskovalec dogodka je domov odšel z darilom. To je bil fotoalbum-katalog v obliki praktične nakupovalne torbe, s katero so lahko nadaljevali pot po sobotnih nakupih.
Od Manekenov do Varne hiše
Lani se je umetnica v Moderni galeriji predstavila s projektom Pred domačim pragom, na spletu lahko spremljamo njen projekt Safe House (Varna hiša), širša javnost pa se še vedno lahko spomni projekta Manekeni (1997), v okviru katerega je oblekla ljubljanske javne spomenike. Za umetničina dela so značilne predvsem socialno angažirane vsebine, ki jih snuje tudi za zunajgalerijske prostore.
Pungerčarjeva je svojo umetniško pot začela v osemdesetih letih v okviru skupine Linije sile, leta 1989 je diplomirala na slikarskem oddelku Akademije za likovno umetnost v Ljubljani, leta 2001 pa magistrirala na oddelku za nove žanre na San Francisco Art Institute v Kaliforniji.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje