Foto:
Foto:

Prvo dejanje projekta Safe House je Pungerčarjeva izvedla leta 2003, ko je med gostovanjem v ateljeju za slovenske umetnike slovenskega ministrstva za kulturo v New Yorku atelje preoblikovala v prostor za druženje umetnikov, ki si želijo žgoče razprave o različnih aktualnih temah.

Intelektualna razprava o čemerkoli
Zvočne zapise debat je umetnica prenesla v jezik svetovnega spleta in zdaj jim lahko prisluhne vsak radovednež. Pungerčarjeva obiskovalce svoje spletne strani vabi tudi k objavljanju lastnih zgodb in komentarjev. Spletna stran tako predstavlja virtualno debatno kavarno, kjer lahko vsakdo zapiše, kaj meni o trenutnih dogodkih bodisi v svetu umetnosti, politike bodisi v vsakdanjem življenju sodobnega človeka.

Umetnica, ki živi v družbi
Marija Mojca Pungerčar se pri svojem umetniškem delovanju ne omejuje na zgolj eno področje vizualnega ustvarjanja. Blizu ji je tako likovna inštalacija kot tudi video, performans ali oblikovanje kostumov za gledališke predstave. Skupna točka projektov Pungerčarjeve pa je zagotovo družbena angažiranost. Umetnica skuša namreč s svojimi deli vedno podati jasno stališče do te ali one družbene problematike. Do zdaj se je poglabljala že v probleme spreminjanja urbanega okolja, odpuščanja tekstilnih delavk in uporabo rabljenih oblačil.