Muzeji in galerije so svoje stalne obiskovalce, predvsem pa tiste, ki vanje zaidejo redko, povabili, da so si od 18.00 do polnoči brezplačno in v sproščenem vzdušju ogledali njihove stalne in občasne razstave. Mnogi pripravljajo še posebne dogodke - delavnice, projekcije in glasbeni program.
V letošnji akciji je sodelovalo okoli 70 institucij iz vse Slovenije. Dogajanje je potekalo v 52 mestih, največ sodelujočih ustanov jebilo tudi tokrat iz Ljubljane.
Po besedah koordinatorice projekta Irene Marušič je program Poletne muzejske noči namenjen vsem starostnim skupinam, družinam in posameznikom. Z njim želijo organizatorji obiskovalcem predstaviti institucije, ki hranijo, ohranjajo in predstavljajo kulturno dediščino, kot prostore za sproščeno, zabavno in navdihujoče preživljanje prostega časa. Velik poudarek je na dostopnosti ranljivim skupinam, ne le invalidom, ampak tudi brezposelnim, Romom in drugim.
Vsako leto več ljudi
Akcija se je v zadnjih dvanajstih letih med ljudmi lepo prijela. Število obiskovalcev Poletne muzejske noči iz leta v leto narašča in se giblje od 20.000 do 25.000. Lani so zabeležili rekorden obisk, to pomeni več kot 39.000 obiskovalcev. Udeležba doseže vrhunec v poznih večernih urah.
Poletna muzejska noč je poteka pod okriljem Skupnosti muzejev Slovenije, akcijo pa je koordinirala ekipa Tehniškega muzeja Slovenije.
V Muzeju za Arhitekturo in oblikovanje vas čaka voden ogled razstave Stoletje plakata, v Državnem zboru (ob 18.30) voden ogled Nastajanje poslopja današnjega Državnega zbora in Zgodovina Slovencev od naselitve. Moderna galerija ob 22.00 vabi na zvočni performans Laibach: Glasbeni nokturno, Pivovarski muzej pa pripravlja celo vodstvo z degustacijo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje