Uvrstitev teme na sejo, ki se je ukvarjala s programom dela za prihodnje leto, je spodbudilo dogajanje okrog predvidene združitve MGLC in Arhitekturnega muzeja Ljubljana, kot je bila predvidena v strategiji razvoja kulture v MOL-u 2008-11, a se ta zaradi nasprotovanja z obeh strani (tako pri zaposlenih v obeh ustanovah kot strokovni javnosti) ni zgodila.
Zaenkrat brez odgovorov
S podpisom pisma o nameri, ki sta ga podpisala ministrica za kulturo Majda Širca in ljubljanski župan Zoran Janković, je bilo določeno, da omenjene združitve ne bo in da bo ministrstvo AML preneslo na nacionalno raven. Usoda MGLC-ja je tedaj ostala odprta in, kot kaže, tako tudi ostaja. Uroš Grilc, ki se je seje udeležil kot vabljeni gost, je pojasnil, da so možnosti ostale iste, kot so bile omenjene ob podpisu pisma o nameri, to je priključitev MGLC-ja k Moderni galeriji, k Narodni galeriji ali k Muzeju in galerijam mesta Ljubljana, ali pa da tivolski center ohrani samostojnost. Odgovora, kot je dejal, zaenkrat še nimajo.
"Združitev ne pride v poštev"
Direktorica Moderne galerije Zdenka Badovinac, ki se je prav tako kot gostja udeležila seje, je ob tem dejala, da majhne, avtonomne ustanove delajo najbolje, zato bi bilo najboljše, da MGLC ostane samostojen. Sama tudi ne vidi razloga za njegovo priključitev k Moderni galeriji, poleg tega imajo v galeriji svojo vizijo razvoja. Direktorica MGLC Lilijana Stepančič pa je predstavila stališča sveta MGLC-ja, po katerem združitev s katero izmed institucij ne pride v poštev, lahko pa bi MGLC prevzel nove vsebine, denimo Švicarijo. Sama pa meni, da bi bila mogoča tudi združitev z Moderno galerijo, iz katere je MGLC pravzaprav izšel. Mednarodni grafični likovni center je namreč leta 1986 ustanovila občina Ljubljana - Center na podlagi programov, ki so jih prenesli iz Moderne galerije.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje