Takšno mnenje si je župan mestne občine Ljubljana oblikoval potem, ko je slišal izjavo enega od članov mednarodne komisije, ki je presojala vloge štirih slovenskih mest (Ljubljane, Maribora, Kopra in Celja), da stališče komisije kaže na "kulturno in politično decentralizacijo Slovenije", torej na nekatere programske usmeritve vlade. Zato Janković meni, da je bilo v komisiji nekaj članov, ki delujejo v službah vlade.
Realnost pač ni fascinantna
Komisija je včeraj kot najboljšo izpostavila mariborsko kandidaturo. Janković pa je prepričan, da je bil ljubljanski program ravno tako dober, če ne celo boljši. Ljubljanski predlog naj bi imel tudi kvaliteto, ki je pri programih drugih mest umanjkala, je pa zelo pomembna.To je realnost načrta. Janković je tako dejal: "Mislim, da smo bili pri njegovi pripravi, z razliko od ostalih, edini realni in ga bomo poskušali tudi uresničiti v čim širšem obsegu."
Obljuba o ureditvi gradu? Nič novega.
Ob razkritju mnenja mednarodne komisije, ki je sicer le priporočilnega značaja in zato neobvezujoče za vse, ki bodo sodelovali v nadaljnjem postopku odločanja o EPK 2012, je Janković razkril še dva kulturna načrta. Povedal je, da mesto načrtuje celovito prenovo Gradu in nekdanje tovarne Rog. Obe nameri sta seveda vredni pohvale; še posebno namera o ureditvi Ljubljanskega gradu, saj osrednjo ljubljansko veduto prenavljajo že več kot 30 let. V tem obdobju je še prav vsaka mestna oblast izrazila namero (marsikatera tudi obljubo), da se bo ob koncu njenega mandata proces obnove Ljubljanskega gradu vsaj približal svojemu koncu.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje