Odeon, edini artkino na Obali, letos praznuje deset let predvajanja pretežno umetniške filmske produkcije. Po mnenju Božičeve se je v tem času že usidral v zavest tamkajšnjih ljubiteljev kakovostnega filma, saj obisk kina narašča. V zadnjih dveh letih je število prodanih vstopnic preseglo 10.000.
Z digitalizacijo se odpirajo nove možnosti
Deseto obletnico, odkar se je iz običajnega mestnega kina prelevil v artkino, bo Odeon praznoval septembra, verjetno s posebnimi, enkratnimi projekcijami in pogovori z gosti, ki so Odeonu v tem času pomagali. Kino, ki deluje pod okriljem izolskega Centra za kulturo, šport in prireditve, je po besedah Božičeve v tem času dosegel tiste gledalce na Obali, ki jih kakovosten film tudi sicer zanima. Da na področju filma obstaja več od ponudbe v multipleksih, bodo v prihodnosti skušali predstaviti tudi širšemu občinstvu. Morda jim po vzoru ljubljanskega Kinodvora uspe dokazati, da se za kakovostno filmsko produkcijo zanima več kot le peščica gledalcev. Ljubezen do kakovostne filmske produkcije skušajo vzbuditi tudi pri mlajši generaciji, za katero organizirajo projekcije v dogovoru s šolami.
Pomemben mejnik za kino bo digitalizacija, trenutno poteka izvedba javnega naročila za nakup digitalnega projektorja. S tem se po besedah Božičeve poleg tehničnih novosti obetajo tudi novosti v produkciji in oblikovanju programa. Kot pojasnjuje, se je pri artfilmih namreč do zdaj pogosto dogajalo, da je v Slovenijo prišla le ena kopija na klasičnem kolutu, ki so si jo nato "podajali" različni kinematografi. Zdaj fizičnih omejitev za predvajanje ne bo več, saj bo kopija v digitalnem zapisu lahko shranjena na strežniku. "Poleg tega, da bomo nekatere filme lahko večkrat predvajali, bomo lažje oblikovali tematske sklope, saj ne bomo več obremenjeni s tem, ali je film prost ali ne," je še poudarila Božičeva.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje