Odločilen za izbiro naj bi bil Cruisov nasmeh. Foto: EPA
Odločilen za izbiro naj bi bil Cruisov nasmeh. Foto: EPA
Günther Sachs
Bogati playboy, za katere pravijo, da so izumirajoča vrsta, je bil poročen z Brigitte Bardot.
Andy Warhol
Sachs je prijateljeval z Warholom in Dalijem. Foto: EPA

Leta 1932 rojeni Sachs, ki je med letoma 1963 in 1968 tudi sam posnel nekaj kratkih filmov, bolj pa je zaslovel kot mož Brigitte Bardot in tesen prijatelj nekaterih ekscentričnih umetnikov (Andyja Warhola in Salvadorja Dalija), razmišlja o snemanju filma po biografiji Mein Leben (Moje življenje), v kateri so popisane tudi njegove najbolj nore domislice. Sachs sicer ne namerava sam bedeti nad nastajanjem filma, v vlogi mladega Güntherja pa bi najraje videl Toma Cruisa.

Sachsova utemeljitev izbora glavnega igralca: "Njegov nasmeh me spominja na način, na katerega sem se smejal v mladih letih." Kot je zapisal časopis Die Wetl, bi Sachs najraje kar sam prevzel vlogo sebe.

Akademsko življenje ni bilo dovolj razburljivo
Günther Sachs je zagotovo ena najbolj posrečenih nemških medijskih osebnosti 20. stoletja. Dedič lastniškega deleža v industriji avtomobilskih motorjev je večji del mladosti prebil na odličnih šolah v Švici, kjer si je pridobil odlično izobrazbo. Študiral je matematiko in ekonomijo, pridobil pa si je tudi diplomo za tolmača. Povsem v nasprotju s pričakovanji, ki so jih vzbujala potrdila o obiskovanju najboljših šol v Evropi, pa je Günther Sachs hitro zajadral v vode razburljivega življenja.

Zanimanje za umetnost in ženske
Ekonomist je navdušeno zapravljal podedovani denar, pritegnil pa ga je tudi svet dekadentne umetnosti. Med letoma 1965 in 1972 je bil predsednik galerije moderne umetnosti v Münchnu, funkcija pa je obrodila nekaj prijateljstev z znamenitimi umetniki. Kot umetnik se je Sachs preizkusil tudi sam. Posnel je nekaj kratkih filmov, zanimanje za film pa je razširil tudi na zanimanje za filmske zvezde in kot veliki šarmer hitro osvojil srce Brigitte Bardot. Tudi po ločitvi od francoske igralke se ni odpovedal lovu na lepotice in še danes slovi kot eden največjih evropskih playboyev zadnjih 100 let, ki je pridno polnil stolpce rumenega časopisja.

Ko se konjička združita ...
Svoj umetniški medij je Günther Sachs našel v fotografiji, ki se ji je zapisal po letu 1972. Njegove fotografije so krasile celo naslovnice revije Vogue, razstavili pa so jih tudi v številnih uglednih galerijah. Sachsova posebnost so, kaj drugega bi lahko pričakovali, nadrealistični akti ženskega telesa.

Ko astrologija burka domišljijo
V devetdesetih se je Sachs usmeril v povsem drugačno dejavnost. Razočaran nad sodobnimi znanstveniki, ki zapostavljajo večtisočletno tradicijo astroloških spoznanj, je ustanovil inštitut za matematično preučevanje elementov resnice v astrologiji. Za nalogo si je zadal statistično preučevanje odnosa med zvezdnimi kartami posameznikov in njihovimi značajskimi potezami. Morda je pred izbiro Toma Cruisa Sachs temeljito preučil tudi zvezdnikov osebni horoskop.