Današnji projekciji filmske klasike Francisa Forda Coppole bo 29. maja sledil kultni Bonnie in Clyde režiserja Arthurja Penna. 7. junija bo na ogled Kitajska četrt Romana Polanskega, 19. junija bo projekcija filma Dobrodošli, Mr. Chance Hala Ashbyja, julijski film bo Francoska zveza režiserja Williama Friedkina, ki bo na ogled 8. julija, cikel pa bo 25. avgusta na Kongresnem trgu v okviru Letnega Kinodvora sklenil Kabaret Boba Fossa.
Izbor šestih naslovov ponuja izkušnjo ogleda teh filmov v kinu, torej na edini in izvorni način, kot si jih je bilo mogoče ogledati v času, ko so nastali, so ob tem zapisali v Kinodvoru. Predstavljajo majhen okrušek filmskega bogastva tega obdobja (1967–1980), za katero filmski poznavalec Marcel Štefančič, jr. ni sestavil seznama najboljših 10, pač pa seznam 14 x 10 najnujnejših in še spisek najboljših 350 po njegovem izboru. O tem je Štefančič pisal v knjigi Zadnji film 2.0 (z več kot 1000 filmi dopolnjena različica prve izdaje iz leta 2008), v kateri opisuje vzpon in propad novega Hollywooda, obdobja v zgodovini filma, ki je močno zaznamovalo filmsko industrijo in filmske ustvarjalce, predvsem pa filmsko kulturo in družbo v najširšem smislu.
Na ogled tudi spremljajoča razstava
V času cikla bodo v Kinodvoru na ogled fotografije iz filmov, ki si jih bomo znova lahko ogledali na velikem platnu, spremljajo pa jih filmski plakati iz zbirke Slovenske kinoteke. Številni ameriški filmi iz sedemdesetih let so bili predvajani v tedanji Jugoslaviji, zato so distribucijska podjetja pripravila tudi plakate za njihovo promocijo. Danes so te tiskovine zanimiv del filmske dediščine in omogočajo vpogled v kinematografsko življenje filmov tedanjega časa, so še zapisali v Kinodvoru.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje