V 15-minutni različici, ki sta jo režirala vodja skupine R. E. M. in Danny Clinch, se Stipe in njegovi gostje Chris Martin, James Iha, Douglas Brinkley ter številni, ki so preživeli divjanje orkana Katrina in prostovoljci, ki so pomagali po njem, razgovorijo o nesreči, ki je za vedno spremenila New Orleans in druge kraje ob Mehiškem zalivu.
Tisti, ki so film zamudili, si ga lahko v daljši, 41-minutni različici ogledajo tudi na spletni strani festivala.
Stipe in za grammyja za najboljši videonominirani Clinch sta z izdelkom želela Američane opomniti na številne preživele, katerih trpljenje, ki ga je povzročila Katrina, se še vedno ni končalo. V kontekst ga postavi predvsem zgodovinar z univerze Tulane, Douglas Brinkley.
Vsak lahko pomaga sočloveku
Stipe pa je v prvi vrsti še vedno glasbenik, zato je kratki dokumentarni film tudi promocija nove pesmi, pri izvajanju katere mu pomagajo že omenjeni pevec skupine Coldplay, nekdanji kitarist skupine Smashing Pumpkins Adam Schlesinger, Justin Timberlake in will.i.am iz skupine Black Eyed Peas. Za zvezdniško zasedbo je pevec skupine R. E. M., ki letos bolj kot ne počiva po napornem letu 2005, izbral pesem In the Sun.
Čustveno balado je napisal Joseph Arthur, izkupiček od prodaje pa je namenjen ljudem, katerih življenje se je na glavo postavilo zaradi Katrine. V dokumentarcu gledalci spoznajo trojno zgodbo: zgodbo o pesmi, ki daje filmu podton, zgodbo o območju, ki ga je Katrina prizadela, in zgodbo o tem, kako lahko sami pomagamo sočloveku in sebi.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje