Džang Dziji je že nekaj let najbolj dobičkonosna azijska zvezdnica. Foto: EPA
Džang Dziji je že nekaj let najbolj dobičkonosna azijska zvezdnica. Foto: EPA
Harvey Weinstein
Harvey Weinstein v azijski kinematografiji vidi prihodnost. In možnost zaslužka. Foto: epa
Quentin Tarantino
Tarantino navdih pogosto išče v Aziji. Foto: EPA

Kitajkini ameriški agenti so sicer opozorili, da je dogovor z nekdanjima vodjema Miramaxa Bobom in Harveyjem Weinsteinom še daleč od tega, da bi bil sklenjen. Vse tri filme nameravajo posneti v angleščini.



Weinsteina sta pravice za predelavo Sedmih samurajev kupila leta 2002 – takrat sta kupovala še v imenu Miramaxa, zdaj pa sta pravice prenesla na svojo novoustanovljeno produkcijsko hišo. Harvey Weinstein je z Džang Dziji že "sodeloval", saj je leta 2004 Miramax po svetu dosegal uspehe z zgodovinsko epopejo Heroj, v kateri je zaigrala Zang.

Moška oblačila ji ne uidejo
27-letna Kitajka, zvezda filmov Prežeči tiger, skriti zmaj, Hiša letečih bodal in Gejša, se z Weinsteinoma pogovarja o še eni predelavi oziroma "prenosu" na filmski trak. Tudi v "kostumski" zgodbi o kitajski junakinji Mulan bi se morala Džang preobleči v moškega, kot se deklica Hua Mulan, ki so bori namesto svojega bolnega očeta. Mulan je leta 1998 navduševala v Disneyjevi risanki. Kateri bo tretji "hollywoodski" projekt Džang Dziji, pa bosta Weinsteina sporočila v kratkem.

Azijska kinematografija je "vroča"
Na letošnjem filmskem festivalu v Cannesu pa sta že razkrila svojo novo "blagovno znamko". Produkcijska hiša Dragon Dynasty oziroma Zmajeva dinastija bo namreč v kinematografe po svetu prinašala azijske filme, Weinsteina pa sta si že zagotovila sodelovanje Quentina Tarantina, ki ni nikoli skrival, da je veliko navdiha našel ravno v cvetoči azijski kinematografiji.