Tako spremljamo zgodbe mladih ljudi, odrinjenih na rob družbe, ki na eni strani predstavljajo različne profile in na drugi hkrati značilne tipe najmlajših brezposelnih oseb. V filmu Status Zero spoznamo usode fantov, starih med 18 in 22 let, ter 16-letnega dekleta, ki niso končali šolanja.
Različna ozadja, podobne težave
Prvi izmed njih ima za seboj tudi že izkušnjo zaporne kazni zaradi nasilništva, drugi je končal zgolj osnovno šolo, nato pa se prepustil ekscesnemu ponočevanju, tretji sicer prihaja iz dobro situirane, a nefunkcionalne družine ...
Vsi protagonisti filma so prijavljeni na zavodu za zaposlovanje in obiskujejo program za Projektno učenje mladih (PUM). Status Zero se začne na tečaju PUM-a, potem pa sledi zgodbam teh mladih posameznikov. Ob spremljanju njihovega življenja spremljamo problematiko brezposelnosti najmlajših v Sloveniji, to, kako jim družba skuša pomagati, kako jih stigmatizira in ovira.
"Ob njihovih usodah se razkrivajo tudi usode tistih, s katerimi sobivajo in se družijo - od njihovih družin, prijateljev do delavcev v javnih institucijah, ki se z njimi ukvarjajo. Film prikazuje predvsem njihove intimne stiske in upanja. Hkrati pa spoznavamo, kako težko so mladi, ki enkrat postanejo brezposelni, zaposljivi, kaj so vzroki za njihove težave in v kolikšni meri so družbeno in socialno pogojeni," so zapisali v najavi filma.
Dokumentarni film Status Zero bo premierno prikazan drevi ob 19.40 v Kinu Šiška.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje