Ustvarjalci filma o revolucionarju Che Guevari so postali šele druga filmska ekipa, ki so ji Združeni narodi dovolili snemanje na sedežu svetovne organizacije. Režiser Steven Soderbergh je z Beniciom Del Torom, ki se predstavlja v vlogi legendarnega upornika, posnel Guevarov obisk OZN-a malo pred svojo smrtjo v Boliviji leta 1967, kjer je skušal zanetiti revolucijo. Ta naj bi oblast prenesla v roke ljudstva.
Alfred Hitchcock je ostal pred vratiOd odprtja sedeža OZN-a v New Yorku leta 1952 so številni režiserji poskušali pridobiti dovoljenje za snemanje na enem izmed osrednjih prizorišč velikih besednih političnih bojev. A zaman.
Morda najbolj znamenita je zavrnitev, ki je doletela celo znamenitega režiserja Alfreda Hitchcocka. Ta je na sedežu organizacije želel posneti znamenit prizor, v katerem ubijejo enega izmed uslužbencev OZN-a in za umor obtožijo Rogerja Thornhilla. Nesrečneža, ki se kasneje zaplete v neverjetno kolobocijo vohunskih spletk, je odigral Cary Grant.
Jih je prepričalo sporočilo filma?
Morda je Soderberghu pri zapeljevanju vodilnih mož v Združenih narodih pomagal tudi lik Che Guevare. Organizacija je morda dovoljenje za snemanje izdala le zaradi zgodbe, ki pripoveduje o borcu za pravice malih ljudi, torej o borcu, ki si je prizadeval za cilje, ki jih najdemo tudi na seznamu prednostnih nalog OZN-a.
Film o Che Guevari naj bi bil dokončan konec leta 2006.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje