Poleg nagrade za najboljši film je Chen za film, ki je bil nominiran kar v 12 kategorijah, prejel še nagrado za najboljšega režiserja. Nagrado za najboljšega igralca je prejel hongkonški poppevec Aaron Kwok, ki je prepričal z vlogo v filmu After This our Exile. To je bilo že drugo leto zapored, da je v tej kategoriji žirijo festivala najbolj prepričal prav Kwok. Naslov najboljše igralke pa si je za nastop v filmu Perhaps Love (Morda ljubezen) prislužila Kitajka Džov Šun.
Upad s svetlo točko Anga Leeja
Tajvanska filmska produkcija je v zadnjih letih na podelitvi nagrad, ki veljajo za kitajsko različico oskarjev, precej neopazna, razloge za to pa iščejo filmski kritiki v snemanju nizkoproračunskih filmov, ki sicer prejemajo nagrade drugod na mednarodnih festivalih drugod po svetu, vendar pa ne zagotavljajo velike gledanosti. Tajvanska kinematografija se sicer ponaša z imenom režiserja Anga Leeja, ki je letos prejel oskarja za najboljšega režiserja za film Gora Brokeback.
Tajvan je gostitelj podelitve zlatih konjev že zadnjih 43 let, filmski kritiki pa v tem obdobju opažajo porast kitajskih in hongkonških filmov na eni in boj tajvanske filmske industrije za dobiček na drugi strani.
Vse boljši časi za korejski film
Poleg kitajske filmske produkcije v Aziji vse bolj na priljubljenosti pridobiva tudi korejska filmografija. Južna Koreja ponuja stabilen in tudi vse bolj zahteven filmski trg, uspelo pa jim je tudi producirati nekaj pomembnih filmov s celo vrsto regionalnih zvezdnikov, kakršna sta na primer Li Joung Ae in Ji Jin Hi, zvezdnika korejske TV-serije Dragulj v palači. Slednjega je mogoče spremljati tudi v zmagovalnem filmu Perhaps Love (Morda ljubezen).
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje