Steve Martin. Foto: EPA
Steve Martin. Foto: EPA
Peter Sellers v filmu Stanleyja Kubricka Dr. Strangelove
Ime Peter Sellers je sinonim za domiselni humor. Foto: EPA

Zato so ga še enkrat polomili. Tokrat s priredbo komedije Pink Panter iz leta 1963, v kateri je blestel Peter Sellers. Namesto Sellersa je tokrat "vskočil" Steve Martin, sicer odličen komik, ki pa se v vlogi nerodnega inšpektorja Clouseauja prav nič dobro ne znajde.

Kot posnetek skoka v daljino
Film režiserja Shawna Levyja je tako kljub odličnim igralskim kadrom – v filmu zaigrata tudi Kevin Kline in Jean Reno – mučna in prav nič smešna detektivska pustolovščina. Nekaj smisla za humor sta scenarista Steve Martin in Len Blum sicer pokazala, a so peščico domiselnih šal vključili že v promocijski material za film, tako da se gledalec zares stežka od srca nasmeje. Steve Martin in Len Blum sta se s scenarijem za film Količinski popust izkazala za odlična humorista, dogajanje v njunem tokratnem projektu pa spominja na počasni posnetek.

Z nastopom v Pink Panterju Steve Martin zagotovo ne bo uspešno izpolnil poslanstva, ki ga je z vlogo inšpektorja Clouseauja uresničeval Peter Sellers. Sellers se je s filmom Pink Panter posrečeno poklonil velikim komikom Busterju Keatonu, Charlieju Chaplinu in Jacquesu Tatiju. V Sellersovi interpretaciji čudaškega inšpektorja je najti kar precej trikov, katerih izum pripisujejo omenjenim igralcem.

Tudi glasbe niso pustili pri miru
Edini element filma, ki zares spominja na uspešnico iz šestedesetih (oziroma na več uspešnic, saj si je Peter Sellers priimek Clouseau nadel v več filmih), naj bi bila glasbena tema skladatelja Henryja Mancinija. Pa še to so tokrat posodobili in ji nadeli nekoliko tehno zvoka.