Biti žena Henrika VIII. je lahko bil prestižni položaj, a je bil tudi zelo nevaren. Foto:
Biti žena Henrika VIII. je lahko bil prestižni položaj, a je bil tudi zelo nevaren. Foto:
Natalie Portman
Če bodo pogajanja uspešna, jo bo Bana spravil ob glavo. Foto: Reuters

Justin Chadwick, ki ima do zdaj izkušnje le z režiranjem za televizijo, je že obljubil, da bo tokrat bdel nad nastajanjem filma, ki ga bodo snemali po romanu Philippe Gregory. Ta je dogajanje postavila na dvor angleškega kralja Henrika VIII., za čigar srce in posteljo se bojujeta sestri Mary in Anne Boleyn.

Portmanova bo ob glavo
Uspešnejša je bila zadnja, ki naj bi jo v filmu upodobila Portmanova, ob glavo pa naj bi jo kot njen vladarski mož spravil prav Eric Bana. Anne Boleyn je bila druga od šestih žena Henrika VIII., kot vladarica pa si je z njim življenje delila le tri leta, med letoma 1533 in 1536, ko je končala pod giljotino. Nič kaj boljša usoda ni doletela niti drugih njegovih žena, od katerih se je bodisi ločil bodisi je poskrbel, da so jih zaradi tega ali onega razloga usmrtili. Še najbolje jo je odnesla zadnja žena Katherine Parr, ki je svojega moža uspela preživeti.

Film po scenariju Petra Morgana
Film pa se z njo ne bo ukvarjal, saj se življenje naslovne junakinje konča sedem let, preden se Parrova poroči s Henrikom. Scenarij za film, ki naj bi ga septembra začeli snemati nekje v Evropi, je napisal Peter Morgan, tudi avtor scenarija za film The Last King of Scotland. Iste zgodbe se je že leta 2003 lotil BBC, ki je za glavno vlogo najel Natascho McElhone, ki bo tokrat prevezla produciranje projekta, katerega izvršni producent bo sicer Scott Rudin.

C. V.
Portmanova si je za vlogo v filmu Bližnji odnosi zaslužila nominacijo za oskarja, nazadnje pa je nastopila v filmu V kot vroče maščevanje. Bano pa so gledalci nazadnje videli v filmu Stevena spielberga München, kjer je kot eden izmed izraelskih ubijalcev zasledoval Palestince, odgovorne za krvave poboje izraelskih športnikov na poletnih olimpijskih igrah v Münchnu eta 1972.