V Severni Koreji nastane veliko filmov, ki niso bogati s posebnimi efekti, temveč s sporočili, ki podpirajo komunistično ideologijo. Tak je tudi film Dnevnik študentke severnokorejskega voditelja.
Stroge kazni za zabavo na zahodnjaški način
Prebivalci Severne Koreje nimajo prav veliko izbire, kadar gre za njihovo zabavo. Njihovi radijski predvajalniki morajo biti nastavljeni na uradno državno radijsko postajo, za gledanje tujih filmov ali poslušanje zahodnjaške glasbe pa jim je celo zagroženo z ječo. Letošnje poletje se je tako v vrh gledanosti prebil film, katerega zgodba se vrti okrog mlade študentke, ki skozi težko delo v znanstvene namene pridobiva tudi boljše razumevanje svojih staršev ter ponos in zaupanje do lastnega naroda ter vojaške policije.
Še preden je bil film prvič predvajan, so severnokorejski uradni mediji poročali, da gre za vrhunski izdelek. Minister za kulturo Kang Nung Su je poudaril, da se je pod modrim vodstvom Kim Džong Ila rodil film, ki je prava umetniška mojstrovina. Film pa naj bi vzljubilo tudi občinstvo, ki se je z glavno junakinjo tako poistovetilio, da si želijo film ogledati ponovno.
Bogata zasebna filmska zbirka
Zasebno življenje voditelja Kim Džong Ila je že dolgo zavito v skrivnost. Po poročanju uradnih medijev je njihov voditelj tudi režiser, ki je bil za svoje filme že večkrat nagrajen. Obstajajo pa celo špekulacije, da je v veri izboljšanja severnokorejske kinematografije celo ugrabil južnokorejskega režiserja in njegovo ženo ter da ima doma zbranih čez 1.000 zahodnih filmov, med drugim tudi celotno zbirko filmov o Jamesu Bondu.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje