Skoll velja za ljubitelja filmov, vendar je kmalu ugotovil, da filmi, ki so mu všeč (na primer Hotel Ruanda, Good Night, and Good Luck, Gandi), nimajo prave podpore v resničnem svetu. Zato se je odločil, da bo oblikoval spletno stran, na kateri bodo obiskovalcem predstavljali različne pobude in informacije o temah, ki jih odpirajo tudi (večinoma neodvisni) filmi.
Sodeluje lahko vsak
Skoll, ki ga označujejo za najbolj inovativnega človekoljuba, na strani www.participate.net ponuja bloge, povezave in forume. Ob filmih, ki na velika platna prinašajo pomebna sporočila, predstavljajo na njihovo tematiko zasnovane akcijske kampanje, ustvarjajo partnerstva z aktivističnimi skupinami, vodijo spletne pogovore s strokovnjaki in z drugimi znanimi osebnostmi (na primer z ljudmi, o katerih pripovedujejo ti filmi), vse z namenom ozaveščati in delovati v dobro človeštva. Kot se glasi tudi geslo portala, ki je nastal pred štirimi meseci, "filmi imajo moč navdihovanja. Vi imate moč delovanja. Sodelujte."
Spreminjanje sveta, v katerem živimo
Skoll je med drugim poskrbel tudi za to, da so palestinski igralci film Gandi sinhronizirali v arabski jezik, s tem dejanjem pa je človekoljub in podjetnik želel tudi sam nekaj prispevati k širjenju sporočila miru na Srednjem vzhodu. Skoll, ki ga zaradi njegovih človekoljubnih dejavnosti in ljubezni do filmov imenujejo tudi filmantrop, je pri 35 letih zaslužil dovolj, da je šel v pokoj z dvema milijardama dolarjev. Kot je dejal v nekem pogovoru za medije, si je od nekdaj želel, da bi spremenil svet, zdaj, ko ima za to več možnosti kot drugi, pa se je tega tudi dejavno lotil.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje