Odprtja se je poleg glavnih igralcev Ralpha Fiennesa in Rachel Weisz udeležil tudi režiser filma Fernando Meirelles in spregovoril nekaj besed o svojem izdelku, ki že sedaj velja za oskarjevega nominiranca. Brazilski režiser, čigar film Božje mesto mu je leta 2004 prinesel štiri nominacije za oskarja, bi kljub številnim pohvalam v njem še vedno marsikaj spremenil. Režiser je povedal, da nikoli ne neha delati na filmu, in dodal, da se te razvade nikakor ne more odvaditi.
Vezi med vlado in farmacevti
Meirellesa je ob branju scenarija takoj pritegnilo razkrivanje delovanja farmacevtskih družb in zlasti njihove povezanosti z vlado. Potem ko si je prvič ogledal celoten film, je spoznal, da je vanj vložil veliko sebe in se mu je zadelo, da preveč neposredno nagovarja občinstvo. Zato se je odločil izrezati določene prizore in končni izdelek se je izkazal bolj podoben ljubezenski zgodbi, kot si ga je režiser sprva zamislil.
Snemanje je večinoma potekalo v Keniji, kar se zdi režiserju posebna sreča, saj so Le Carrov roman zaradi njegovega opisovanja podkupovanja kenijskih uradnih oblasti v vzhodnoafriških državah sprva prepovedali. Dovoljenje pa so jim pridobile vztrajnost in diplomatske sposobnosti producenta Simona Channinga Williamsa.
Filmarji kmalu večkrat v Afriko?
Ob tem je Meirelles izrazil prepričanje, da se bo začelo v naslednjih dveh ali treh letih vedno več filmov snemati prav na afriški celini. Po njegovem mnenju namreč revščina brazilskih mest v primerjavi z afriškimi deželami popolnoma zbledi. “Dolgo časa smo pozabljali na to celino, sedaj pa se Afriko končno ponovno odkriva,” je še povedal Meirelles.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje