Podjetji New Line Cinema in Warner, ki imata pod svojim okriljem grozljivko Tisto, sta potrdili, da bo film dobil nadaljevanje, in tudi že določili datum premiere: v kinematografe prihaja 6. septembra 2019.
Manj kot en mesec po premieri je film režiserja Andyja Muschiettija, ki je znan predvsem kot adaptacija kultnega istoimenskega romana Stephena Kinga, podrl rekord najbolj donosne grozljivke vseh časov (če ne upoštevamo inflacije). Izganjalec hudiča je davnega leta 1973 v Severni Ameriki zaslužil 233 milijonov dolarjev, po celem svetu pa 441 milijonov dolarjev (če upoštevamo inflacijo, se samo domači zaslužek giblje okrog 917 milijonov dolarjev).
Rekord izganjalca hudiča še ni (zares) podrt
No, Tisto je zaslužil 266 milijonov v domovini in za zdaj skoraj 500 milijonov v skupnem seštevku. Grozljivka, ki ima v ZDA najvišjo cenzorsko oznako (R), je kljub temu od mrtvih obudila letargične kinematografe, ki so v kilavi avgustovski beri samevali.
V Sloveniji si je Tisto prvi konec tedna ogledalo rekordnih 9.090 gledalcev. Film je priigral 54.082,45 €, kar ni zgolj najbolj oblegana premiera grozljivke letos, pač pa tudi najdonosnejša premiera grozljivke vseh časov v Sloveniji.
Gary Dauberman, ki je bil eden od scenaristov pri prvem filmu, je že podpisal pogodbo za sodelovanje pri nadaljevanju, Muschietti pa uradno še ni del ekipe (čeprav je to najbrž samo vprašanje časa). The Hollywood reporter prav tako napoveduje vrnitev producentov (to so Barbara Muschietti, Roy Lee, Dan Lin, Seth Grahame-Smith in David Katzenberg).
Zlo se zbudi vsakih 27 let
Seveda pa bo treba za naslednji film poiskati nove igralce: Tisto je zgodba o travmatični seriji umorov otrok, ki mestece Derry pretresajo vsakih 27 let. V prvem delu mladi protagonisti umorijo brezoblično Zlo, ki živi v kanalizaciji in najraje privzame obliko klovna - no, tako vsaj mislijo.
Ko se slaba tri desetletja kasneje začne nova serija umorov, se morajo prijatelji, ki so se medtem raztepli na vse strani in popolnoma pozabili na travmatično skupno izkušnjo, vrniti v Derry in enkrat za vselej dokončati začeto nalogo. Stephen King je v svojem romanu, ki se razteza na več kot 1100 straneh, mojstrsko prepletel časovni ravni preteklosti in sedanjosti, avtorji filmske adaptacije pa so se odločili za linearen pristop: v prvem delu so obravnavali otroška leta, v naslednjem bodo na vrsti odrasla.
Don't want to wait for Part 2 of IT, the movie? You can always read IT, the book. Just sayin'.
— Stephen King (@StephenKing) September 11, 2017
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje