Film je dvigoval veliko prahu, še preden ga je bilo moč videti na malih zaslonih, saj je Huismann v filmu umor ameriškega predsednika Johna F. Kennedyja predstavil v povsem novi luči - v njem namreč izvemo, da njegov morilec ni deloval na lastno pest, temveč je podporo in motivacijo dobil na Kubi. Odgovornost za atentat na predsednika Kennedyja tako v filmu neposredno nosi kubanski voditelj Fidel Castro, atentat pa naj bi bil Castrovo maščevanje za grožnje s smrtjo obveščevalne službe CIA.
Znova oživljena teorija zaroteZaradi Huismannovega dokumentarca se je znova začelo govoriti o teoriji 'kubanske zarote', ki nikoli ni veljala za količkaj verjetno, v ZDA pa so jo omenjali le potiho.
Dokumentarec, ki je nastajal pet let, ključno vlogo pri Kennedyjevem umoru pripiše kubanskim obveščevalnim službam, v njem pa prvič javno spregovorijo nekatere priče atentata. Med temi je tudi nekdanji kubanski vohun Oscar Marino, ki naj bi bil včasih tesen Castrov sodelavec.
Oswald je bil že pred atentatom pod drobnogledom
Pri pisanju scenarija so bili Huismannu v pomoč tudi dokumenti sovjetske tajne službe KGB-ja, prvič pa je lahko uporabil tudi arhive mehiške tajne službe, katere pripadniki naj bi spremljali kasnejšega atentatorja Leeja Harveyja Oswalda med njegovim obiskom Mehike.
Prav v Ciudadu de Mexico naj bi Oswalda Kubanci rekrutirali nekaj tednov pred izvedbo atentata. Ameriška obveščevalna služba naj bi se, tako lahko slišimo v dokumentarcu, resnici o atentatu in atentatorju morala zaradi političnih pritiskov odpovedati, saj si tedanja ameriška administracija ni želela novih sporov s Kubo, ameriška demokratska stranka pa naj bi se bala očitkov, da ne more premagati kubanskega režima.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje