Krsta filma seveda ni mogla zamuditi niti gorila. Foto: EPA
Krsta filma seveda ni mogla zamuditi niti gorila. Foto: EPA
Adrien Brody inNaomi Watts sta - če si ogledamo njun nasmeh - zadovoljna z doseženim. Foto: EPA
Adrien Brody
Adrienu Brodyju vloga v King Kongu verjetno ne bo prinesla novega oskarja; plačilo pa vseeno ni bilo slabo. Foto: EPA

"Mislim, da bo večina gledalcev prepričana, da smo imeli časovni stroj in da smo film v resnici posneli v letu 1933."

Peter Jackson
Naomi Watts
Bo tudi Naomi Watts vloga v King Kongu izstrelila med filmske legende? Foto: EPA

Z novo različico filma o orjaški opici so se Petru Jacksonu izpolnile otroške sanje. Režiser je namreč povedal, da je svojo različico izvirnika iz leta 1933 želel z domačo kamero posneti že pri 12 letih, a je poskus že po nekaj posnetkih nesrečno propadel.

Javnega krsta več kot tri ure dolgega filma so se udeležili vsi glavni zvezdniki filma -oskarjevec Adrien Brody, Jack Black, Naomi Watts in Andy Serkis. Slednji se je očitno izuril za nenavadne vloge. Po upodobitvi rahlo čudnega bitja Golum v Gospodarju prstanov je tokrat oživil še orjaško opičjo pošast. Premiera je bila – verjetno ne po naključju – prav v bližini znamenitega nebotičnika Empire State Building, katerega slavo je v svet ponesel tudi izvirni film. Ta je namreč prinesel nepozabni "vrtoglavi" prizor King Konga na nebotičniku, ki v rokah drži krhko ljubezen svojega sveta.

Kje je časovni stroj?
Tudi Jacksonova "interpretacija" zgodbe o King Kongu ni pozabila na stavbo, ki se je več desetletij lahko pohvalila z naslovom najvišje zgradbe na svetu. Empire State Building bomo tako tudi tokrat lahko zagledali v filmu. Tudi sicer so se filmarji zelo potrudili pri načrtovanju scene, na kateri se odvije dramatična zgodba. Jackson je tako zatrdil: "Mislim, da bo večina gledalcev prepričana, da smo imeli časovni stroj in da smo film v resnici posneli v letu 1933."
Dolar na dolar na dolar ... izguba
Studio Universal lahko sedaj samo upa, da bo film zares velika uspešnica. Ekipa Petra Jacksona – režiser že sedaj skoraj legendarne fantazijske trilogije Gospodar prstanov je za delo dobil 20 milijonov ameriških dolarjev – je namreč predvideni proračun za snemanje novega King Konga prekoračila za kar 32 milijonov zelencev. Celotni stroški so se tako povzpeli na 207 milijonov dolarjev. Zelo draga je bila prav uporaba najsodobnejše računalniške opreme, ki je prizorišče snemanja premaknilo za 70 let v preteklost. Jacksonovo opravičilo za visoke stroške: "Uporabili smo ogromno računalniške tehnologije in mislim, da smo ustvarili precej prepričljivo podobo New Yorka."

Groba ljubkost
Čeprav rjoveče kosmato bitje na prvi pogled ne izgleda prav nič ljubko in romantično, so pri Universalu filmsko zgodbo na kratko povzeli z besedami tragična ljubezenska zgodba med velikansko opico in igralko. Ljubki zvezdnici – v izvirniku jo je odigrala Fay Wray, v produkciji iz leta 1976 pa Jessica Lange – je stas in glas podarila Naomi Watts.

Tudi Wattsovo je prevzela zgodba: "Izgledalo je kot odlična zamisel – Peter Jackson, kralj posebnih učinkov, in ljubka zgodba, ki je bila prepričljiva tudi v različici iz tridesetih, ko še ni bilo mogoče izvesti posebnih učinkov. Še danes te prevzame."

Ravno prav zloben
Igralec Jack Black je prav slikovito podal razloge za svoje prepričanje, da se je v vlogi producenta, ki skuša kar najbolje iztržiti odkritje orjaške opice. Black je novinarjem zaupal, da je v korpusu njegovih značajskih potez tudi nekaj zlobe, ki jo je lahko vdihnil v značaj "junaka", ki ga je odigral.

Pri Universalu lahko sedaj le držijo pesti, da se ljubitelji filmov še niso naveličali visokoproračunskih znanstvenofantastičnih in fantazijskih spektaklov, ki jih ta konec leta prav res ne primanjkuje. Čez kakšen teden bo že znano, ali filmska ekipa King Konga mrzlično kupuje robčke zaradi solz smeha ali pa tistih bolj trpkih solz, ki spremljajo neuspehe.

"Mislim, da bo večina gledalcev prepričana, da smo imeli časovni stroj in da smo film v resnici posneli v letu 1933."

Peter Jackson