Pingvini so Američane spet spomnili na obstoj francoske kinematografije. Foto: EPA
Pingvini so Američane spet spomnili na obstoj francoske kinematografije. Foto: EPA
Režiser Luc Besson
Luc Besson se še vedno lahko pohvali, da je stal za režiserskim krmilom francoskega filma, ki je v kino zvabil največ Američanov. Foto: EPA

Pingvini režiserja Luca Jacqueta so tako na drugem mestu najbolj dobičkonosnih francoskih filmskih izdelkov prehiteli komedijo Amelie, na prvem mestu pa ostaja visokoproračunski film režiserja Luca Bessona Peti element.



Fahrenheit 9/11 še vedno nedosegljiv
Čeprav je zgodba o pingvinih očitno povsem prevzela Američane, ki so za ogled filma do zdaj odšteli že 37 milijonov ameriških dolarjev, pa je zelo majhna verjetnost, da bo francoska dokumentarna uspešnica priplezala na sam vrh seznama najbolj uspešnih dokumentarcev.

Fahrenheit 9/11 se je namreč dodobra ugnezdil na vodilnem mestu, saj je filmski ekipi navrgel že več kot 100 milijonov dolarjev. Ta znesek je film tudi ustoličil kot prvi dokumentarni filmski projekt, ki je v blagajno pronesel več kot 100 milijonov ameriških zelencev.

Posebna priredba za ameriško tržišče
Filmska ekipa Popotovanja cesarskega pingvina je skrbno načrtovala naskok na ameriško tržišče. V evropski različici filma so namreč filmski igralci posodili glasove pticam, ki na kratkih in precej majavih nogah premagajo na stotine kilometrov. Distributerji filma pa so menili, da sinhronizirana "igra" pingvinov ne bo prevzela prebivalcev Severne Amerike, zato so glasove igralcev nadomestili z besedilom, ki ga je igralec Morgan Freeman preprosto prebral.