V sklopu Festivala Borštnikovo srečanje bo nocoj v dvorani SNG Maribor premiera celovečernega dokumentarnega filma Placebo. Delo režiserja Rudija Urana je nastalo po scenskem koncertu Placebo ali Komu potok solz ne lije avtorice Karmine Šilec in prinaša vpogled v ozadje nastajanja tega projekta in predstavo novoglasbenega gledališča Choregie.
Hkrati bo v okviru festivala tekla promocija novega DVD-projekta Placebo ali Komu potok solz ne lije, ki je nastal po posnetku predstave na festivalu Choregie januarja letos.
Skrivnostna intimnost bolečine
Scenski koncert v 14 slikah navdihuje trpljenje Jezusove matere med križanjem sina, njegovo glasbeno izhodišče pa je delo Stabat Mater Giovannija Battiste Pergolesija. Vključuje več kot 100 izvajalcev, kot so Carmina Slovenica, Slovenski komorni zbor, Sabina Cvilak, Jožica Avbelj in Olga Kacjan. Vsebinsko se ukvarja s temo bolečine in odhodov. "Bolečina predstavlja nekaj najbolj skrivnostnega, numinoznega, nekaj, kar nam vzbuja strahospoštovanje in nas hkrati privlači. Je tudi nekaj najbolj intimnega, vedno individualna. Šele trpeči, oropani čutnih užitkov, osvobojeni strasti in samoljubja ter v nenehnem pričakovanju smrti smo takšni, kot bi morali venomer biti," pravi avtorica koncepta, režiserka in scenaristka Karmina Šilec.
Začetek s preoblačenjem gore
Vokalno gledališče Carmina Slovenica se je na letošnjem Borštnikovem srečanju predstavilo že v torek, ko je z glasbeno gledališkim projektom When the Mountain Changed Its Clothing režiserja Heinerja Goebbelsa odprlo festival.
Dokumentarni film Placebo po navedbah Carmine Slovenice prinaša zanimiv vpogled v ozadje priprav in nastajanja predstav choregie. Oko kamere je pokukalo na vaje, v garderobe, v zaodrje in v scenske delavnice, ter posnelo pogovor z avtorico Šilčevo in drugimi sodelujočimi.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje