Vojno je leta 1982 sprožila odločitev argentinskega predsednika generala Leopolda Galtierija, da si Argentina prisvoji otoke, ki so uradno pripadali britanski kroni. Argentinci so tudi še danes prepričani, da so jim Britanci otoke ukradli. Argentina naj bi jih namreč že pred letom 1833, ko je nad njimi oblast razglasila Velika Britanija, podedovala od Španije, od katere se je osamosvojila.
Kot Nemci na ruski fronti
Edgardo Esteban, eden od udeležencev vojne, pa je v knjigi popisal resnico o vojni in o surovem ravnanju argentinskih poveljnikov z lastnimi vojaki. Esteban je na papirju zapisal, kako slabo je oblast tedanje argentinske vojaške diktature poskrbela za svoje vojake.
V mrzlem vremenu so se morali boriti v zelo tankih oblačilih, količina hrane, ki so jo prejeli vsak dan, pa je komaj zadoščala za preživetje. Po knjigi je režiser Tristan Bauer posnel prvi argentinski film o tej vojni.
Brez olepšav
Film Enlightened by Fire, ki ga je Estebanova ekipa skupaj ustvarjala kar pet let, naj ne bi vojne razmere prikazal v vsej njihovi surovosti. Na filmskem platnu se bodo tako zavrtele podobe mučnega umiranja vojakov, režiser pa je v film vključil tudi dokumentarne posnetke iz leta 1982. Kako grozljiva izkušnja za mladeniče je bila vojna, dokazuje tudi to, da je več kot 350 udeležencev vojne v zadnjih 20 letih storilo samomor, pa tudi Esteban je povedal, da ga še danes zasledujejo srhljive podobe z bojišča.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje