TV-serija Rim je pred male zaslone privabljala med letoma 2005-2007, v tem času pa pobrala 11 emmyjev. Foto: Reuters
TV-serija Rim je pred male zaslone privabljala med letoma 2005-2007, v tem času pa pobrala 11 emmyjev. Foto: Reuters
Podrobnosti o filmu še niso znane, po besedah Bruna Hellerja so se dogovarjanja šele dobro začela.

Zgodovinska serija, ki je nastajala v sodelovanju HBO-ja in BBC-ja, je kljub dobrim kritikam pred male zaslone sprva privabila premalo gledalcev, da bi se obdržala. Ko je producent in scenarist Bruno Heller med pisanjem druge sezone ugotovil, da ta del rimske zgodovine ne bo prišel prav daleč in da je druga sezona tudi zadnja, je v serijo natlačil zgodbo, ki si jo je sicer zamislil za tretjo in četrto sezono. A zgodba se mu zdi preveč zanimiva, da bi jo tako nemarno opustili. Dogovarjanja o prenosu na veliko platno že potekajo in Hellerjeva velika želja je zgodbo zaokrožiti tako, kot se spodobi, v kinematografih.

Kot si je sprva zamislil, bi se morala druga sezona končati z Brutovo smrtjo, tretja in četrta bi bili postavljeni v Egipt, peta pa bi se odvijala v Palestini v času Kristusa.

Uspešnica brez prave prihodnosti
Obe sezoni serije, ki sta bili na ogled tudi na TV Slovenija, je predvajal HBO, ki se je odločil poleti 2006 serijo ukiniti, še preden je prišel januarja prihodnje leto na spored prvi del druge sezone. Kulise serije so podrli in prekinili pogodbe z igralci. A gledanost druge sezone se je kljub nekoliko slabšim kritikam izkazala za boljšo, kot so pričakovali (v prvi so ji očitno Sopranovi predstavljali preveliko konkurenco). Prva sezona je seriji prinesla štiri emmyje, še sedem pa jih je pobrala v drugi seriji. Tako je Rim nenadoma postala "grška tragedija", uspešnica brez prave prihodnosti, in danes HBO priznava, da je bila ukinitev serije velika napaka.

M. K.