Producenti oddaje Kodeks, ki bo na spored prišla to zimo, se tudi sicer niso želeli preveč oddaljiti od standardov, ki jih je za uspešnico postavil Dan Brown, saj bo tudi reševanje šifer v Kodeksu povezano z umetnostjo. Vzoru Louvra, ki je dovolil nočno snemanje v svojih prostorih, bo sledil Britanski muzej, v katerega bodo čez noč zaprti tekmovalci, ki bodo morali s pomočjo tam razstavljenih umetnin v eni izmed 2.000 sob ugotoviti zakodirano šifro.
Ko je muzej samo tvoj ...Britanski muzej se je zdel idealen kraj za igro, ki obenem ponuja tudi možnost dešifriranja preteklosti, je avtor oddaje Justin Scroggie povedal novinarjem. "V njem vlada popolnoma drugačno ozračje, ko vsi obiskovalci odidejo domov in samo tvoj glas odmeva skozi 2.000 sob," je dejal z navdušenjem. Scroggie je še posebej hvaležen, ker bo muzej oddaji zaupal artefakte, ki jih hranijo za ljudstvo, kot je dejal. "Kar pa bomo naredili mi, bo, da damo ljudem priložnost, da umetnine vidijo na povsem nov način," je dejal avtor oddaje Kodeks.
Šifra tudi v najdragocenejših predmetih
Tekmovalcem bo z namigi pomagal voditelj oddaje Tony Robinson, ki bo po prostranem muzeju, tudi priljubljenem cilju turistov, ne le domačinov, vodil tudi gledalce. Te bo med drugim seznanil tudi z 2.700 let staro pisalno deščico, na kateri je zapisana babilonska različica svetovnega potopa, tesno povezana tudi z zgodbo o Noetovi barki. Flood Tablet, kot deščico imenujejo Britanci, sodi med najdragocenejše predmete v britanskem muzeju, zaupali pa so jo tudi ustvarjalcem oddaje, da z njo povežejo svojo šifro.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje