V njem namerava raziskati, kako sta se ob orkanu in odpravljanju posledic križali rasa in politika. Režiser, ki se sam opiše rad kot provokator, pravi, da bo dokumentarec temeljil na resničnem novinarstvu, ne na kreativnem pripovedovanju. Lee divjanja Katrine ni doživljal v svoji domovini, saj je bil takrat ravno na filmskem festivalu v Benetkah, s filmom pa se postavlja na stran kritikov Georgea Busha, ki so predsedniku ZDA očitali, da se je prepočasi odzval na trpljenje najrevnejših prebivalcev New Oorleansa.
Teorija zaroteLee je ob reševanju posledic Katrine dejal, da ga ne bi presenetilo prav nič, povezano s temnopoltimi Američani. "Preveč vsega se je že zgodilo v zgodovini ... Spomnimo se samo, kako je ameriška vojska Indijancem podarjala odeje, okužene z virusom koz," je izjavil Lee, ki ne pazi na svoje izjave, ampak vedno reče tisto, kar misli.
Chinatown, le obrnjen
Ob televizijskih prenosih posledic Katrine je Lee pomisli, da se bo filma lotil, če bo našel pravi zorni kot, s katerega bi lahko prikazal dogajanje. Film, ki se mu je ob gledanju katastrofe vrtel v mislih, je bil Chinatown režiserja Romana Polanskega, ki prav tako govori o vodi, le da je niso dostavljali prebivalcem Južne Kalifornije, ko so jo ti rabili.
Leejev film bo produciral studio HBO, avtor pa načrtuje, da naj bi bil končan ob prvi obletnici katastrofe.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje