Film, ki je že pred tleskom prve klape razvpit predvsem po tem, da bo v njem manjšo vlogo (same sebe) odigrala tudi Severina, bo pod taktirko scenarista in režiserja Marka Naberšnika začel nastajati 9. avgusta v Gornji Radgoni. Delo bodo nato nadaljevali v Ljubljani, igralci pa naj bi bili prosti že 39 dni kasneje. Film bo dokončan do 31. maja naslednje leto in nato premierno predstavljen septembra.
Projekt skoraj v celoti financira Filmski sklad RS-a, saj je scenarij prejel laskave ocene njegove programske komisije. Kot koproducenti sodelujejo RTV Slovenija, občina Gornja Radgona in Jadran film Zagreb. Tehnične usluge nudi Filmski studio Viba film.
Petelinji zajtrk je ljubezenska zgodba, postavljena v Gornjo Radgono. Mlad fant Adi Slavinec, med prijatelji znan po vzdevku Djuro (igral ga bo Primož Bezjak), se zaposli kot vajenec pri mojstru Gajašu (Vlado Novak), starejšem lastniku avtomehanične delavnice. Odnos vajenec mojster se počasi prelevi v iskreno prijateljstvo in Djuro se h Gajašu tudi preseli.
Usodna nesreča in sanjska ženska
Ko v prometni nesreči poškoduje svoj avto, v avtomehanično delavnico zaide tudi Bronja (Pia Zemljič), sicer poročena z Lepcem, lokalno barabo, zvodnikom in organizatorjem glasbenih dogodkov v okolici (v njegovo kožo se bo vživel Dario Varga). Med njo in mladim Djurom se prebudijo čustva in skrito razmerje kmalu terja svoja davek. Medtem pa Gajaš sanja o Severini, hrvaški pevki, ki se na svoji glasbeni turneji po Sloveniji ustavi v Gornji Radgoni. Severina je zanj boginja, sanjska ženska, ki pooseblja vse njegove neizpolnjene želje. Sprva nedolžna igra fantazij spusti lovke tudi v resnično življenje protagonistov filma.
V manjših vlogah bomo na platnu lahko ujeli tudi Bojana Emeršiča, Gojmirja Lešnjaka, Janeza Škofa, Mirijam Korbar, Miloša Battelino in druge. Glasbo je napisal Saša Lošić, kostume si je zamislila Nataša Rogelj, za scenografijo pa bo poskrbel Miha Ferkov.
Obetaven življenjepis
Ko bo Petelinji zajtrk končan, se bo v Naberšnikov življenjepis vpisal kot njegov prvi celovečerni film. Režiser, ki je svoj prvi igrani kratki film posnel na univerzi v New Yorku, se je nato vpisal na AGRFT v Ljubljani, kjer trenutno končuje tudi magisterij. Za kratki igrani film Pavle je leta 2002 dobil nagrado za najboljši študentski film na festivalu slovenskega filma v Portorožu, leto predtem pa za Z ljubeznijo Univerzitetno Prešernovo nagrado.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje