Satirčni portret življenja v študentskih naseljih elitnih ameriških univerz z naslovom I Am Charlotte Simmons (Jaz sem Charlotte Simmons) je v roke že vzel John Watson. Scenarist, ki mu je največji uspeh prinesel scenarij za film Robin Hood: Princ tatov, je nad Wolfovim romanom navdušen, saj naj bi odlično prikazal življenje ameriških študentov in povsem "ujel" duha študentskih središč.
Prav nič prestižna nagradaZgodba spremlja podeželsko dekle Charlotte Simmons, ki se v univerzitetnem središču zaplete v številne razburljive dogodivščine. Roman so bralci na obeh straneh Atlantika sprejeli odlično, precej manj pa je navdušil literarne kritike. Britanci so tako roman ovenčali celo z nagrado bad sex; to si prislužijo dela, ki postrežejo s posebej dolgočasnimi ali pa absurdnimi opisi intimnih odnosov.
Vse prvine študentskega življenja
Scenarista Johna Watsona je prepričala tudi "temeljitost" Wolfovega dela, saj naj bi postregel z izjemno realističnim prikazom življenja v študentskih naseljih, ki ga drugi literati, še posebej pa filmarji, prepogosto opisujejo preveč romantično. Watson je odlike romana strnil v besede: "Wolfe "ujame" študentski jezik, ujame značaje, "piflarje", zloglasne zabave – s podajanjem slikovitih in pogostocelo bolečih detajlov Wolfe vse te posebnosti oživi pred našimi očmi."
I Am Charlotte Simmons pa ne bo filmska predelava katerega od del Toma Wolfa. Leta 1990 je režiser Briande Palma že posnel film Kres ničevosti – satiro o dogajanju v poslovnem središču na Wall Streetu -, v katerem so zaigrali Tom Hanks, Melanie Griffith in Bruce Willis.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje