Pogreba, ki je potekal v cerkvi House of Hope - ta stoji v južnem delu Chicaga, kjer je Bernie odraščal -, se je udeležilo približno tisoč žalovalcev, med njimi je bilo tudi mnogo prebivalcev mesta, ki so se želeli pokloniti Berniju Macu na njegovi zadnji poti. Zaradi množičnega obiska je bilo zaprtih kar nekaj ulic v bližini cerkve.
Duša Chicaga
Samuel L. Jackson se je kot slavnostni govorec v cerkvi Bernija Maca spomnil kot tistega otroka Chicaga, ki je vedno želel nasmejati vse okoli sebe. Jackson - pred kratkim je z Macom posnel film Soul Men - je še dodal, da se je zavedal, da je imel Bernie zdravstvene težave, a mu je Bernie vsako jutro zagotovil, da se počuti dobro.
Na pogreb je prišel tudi župan mesta Chicago Richard Daley, ki je poudaril predvsem Macove chicaške korenine in se spomnil, da ga je igralec pred kratkim spraševal, kako bi lahko pomagal v boju proti mestnemu kriminalu. Med žalnimi pismi, ki so jih prebrali na pogrebu, je bilo tudi pismo predsedniškega kandidata Baraka Obame.
Nenadna smrt
Bernie Mac, rojen kot Bernard Jeffrey McCollough, je 9. avgusta umrl zaradi zapletov, poveznih s pljučnico. Že vrsto let je Mac, ki se je poleg filmskih vlog lahko pohvalil tudi z lastno TV-oddajo, bolehal za sarkoidozo, neozdravljivo, a redko smrtonosno pljučno boleznijo, pri njem pa je bila od leta 2005 ta bolezen stabilna oziroma naj bi se stanje celo izboljševalo. V bolnišnico so Bernija Maca sprejeli 1. avgusta, novica o njegovi zgodnji smrti (umrl je star 50 let) pa je pretresla svet tudi zato, ker je bilo slišati, da zdravljenje poteka uspešno.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje