Projekt prinaša tudi dodatne dejavnosti za otroke in gradiva za starše ter pedagoške delavce. Bolnišnične oddelke oziroma igralnice pa so opremili s Kinobalonovimi kovčki, polnimi različnih optičnih igrač.
Do filmskih vsebin z brezplačno kodo in s podporo strokovnih delavcev iz bolnišničnih oddelkov Vrtca Vodmat in Osnovne šole Ledina že dostopajo otroci in mladi na Pediatrični kliniki Univerzitetnega kliničnega centra Ljubljana, v Univerzitetnem rehabilitacijskem inštitutu Soča ter v enoti za adolescentno psihiatrijo na Univerzitetni psihiatrični kliniki Ljubljana.
Platforma prinaša popestritev bolnišničnega vsakdana in ponuja sprostitev v dneh, ko se otroci in mladi zaradi zdravstvenih razlogov težje vključijo v proces šolanja. Njena vsebina nastaja v partnerstvu s slovenskimi filmskimi producenti in distributerji, med katerimi so Akademija za gledališče, radio, film in televizijo, Bela film, Demiurg, Društvo za oživljanje zgodbe 2 koluta, FIVIA-Vojnik in Karantanija Cinemas.
Slovenska različica mednarodne spletne platforme je prvi rezultat sodelovanja Kinodvora v mednarodnem projektu Film v bolnici, ki ga je finančno podprla Evropska unija. Projekt nadaljujejo. S partnerji iz petih evropskih držav, in sicer iz Belgije, Hrvaške, Italije, Španije in Švedske, so namreč uspešno kandidirali na zadnjem razpisu EU-ja za razvoj občinstev in filmske vzgoje ter zanj prejeli finančna sredstva.
V prihodnjih dveh letih bodo projekt vsebinsko nadgradili in razširili, Kinodvor pa ostaja njegov nacionalni koordinator.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje