Gomezova je del igralske zasedbe novega celovečerca ameriškega filmskega "enfant terrible" Harmonyja Korina z naslovom Spring Breakers, ki so ga v sredo premierno predvajali v Benetkah.
Gre za zgodbo o štirih študentkah, ki oropajo okrepčevalnico s hitro prehrano, da bi si lahko plačale počitnice (saj veste, tako opevani "spring break"). Dekleta se znajdejo v težavah, ko jih aretirajo zaradi mamil, na pomoč pa jim priskoči nepridiprav Alien v podobi Jamesa Franca. Skupaj se odpravijo na divje žurersko popotovanje ...
"Hedonistična različica ameriškega sna"
Protagonistke so večino časa v kopalkah, veliko je popivanja, mamil in zabav, ki že preraščajo v orgije. Korine, ki je pozornost v 90. pritegnil s scenarijem kontroverznega filma Larryja Clarka Mulci, naj bi tokrat upodobil nekakšno "hedonistično različico ameriškega sna".
Selena Gomez, najbolj znana po vlogi Alex Russo v Disneyjevi mladinski nanizanki Čarovniki s trga Waverly, je v Benetkah novinarjem priznala, da bo vloga njene mlade oboževalce gotovo "malo šokirala". A je nato dodala: "Mislim, da je bila prava zame."
V filmu poleg nje igrajo še Vanessa Hudgens (prav tako najstniška ljubljenka iz serije filmov Srednješolski muzikal), pa Ashley Benson in Rachel Korine, režiserjeva žena.
(Ne tako) "divji" in "izzivalen"?
Film je v Benetkah naletel na mešane odzive, nekateri kritiki so ga označili za "neverjetnega" in "prevzetnega", spet drugi so zapisali, da je "divji" in "izzivalen", poskrbel naj bi za prepotrebno svežino na festivalu, kjer prevladujejo resnejše teme.
Robbie Collin z Daily Telegrapha je Korina okrcal, češ da ni šel dovolj daleč: "Pod površino pornošika v slogu Terryja Richardsona* Spring Breakers ni nič bolj opolzek kot kakšna hollywoodska mainstream najstniška komedija." Režiserju je očital še, da niti sam ni vedel, kaj storiti s sicer izjemno aktualno in potencialno nevarno premiso filma.
V Spring Breakers se štiri prijateljice pridružijo stotinam drugih mladih počitnikarjev, katerih edini cilj je, da se ga napijejo, "zadenejo" in slečejo. Korine pravi, da je želel ujeti duha današnje mladine, ki je pogosto narobe razumljena. "Ta zamisel, da nova generacije nima duše, ni resnična, gre le za to, da se je njena duša spremenila. To so otroci, ki so odraščali ob videoigrah in YouTube posnetkih, bili so otroci televizije in korak od tega, da to gledaš, do tega, da to dejansko počneš, je včasih zelo zelo kratek."
Ameriški modni fotograf s prepoznavno estetiko; najboljšo predstavo o njegovem delu lahko dobite prek ogleda njegovega spletnega dnevnika.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje