Poleg solistov in manjših zasedb sta se tokrat predstavila še Big band medicinske fakultete pod taktirko Mitje Dragoliča, in premierno, Veliki komorni orkester. S koncertom želijo študentje medicine pokazati, da so ob študiju dejavni tudi na številnih drugih področjih, ravno glasba pa ima v medicini že tradicionalno pomembno vlogo. Večer sta pomagala uresničiti Društvo študentov medicine Slovenije ter Kulturno-umetniško društvo Kliničnega centra in Medicinske fakultete dr. Lojz Kraigher.
Za študente medicine ima koncert velik pomen, saj jim omogoča, da prek glasbe na drugačen način kot v poklicnem življenju vzpostavijo odnose s svojimi morebitnimi bolniki, pa tudi člani medicinske skupnosti. Kot sami menijo, koncert poleg visoke kakovostne izvedbe odlikuje tudi dostopnost širši množici, saj je bil koncert tudi tokrat brezplačen.
Hkrati predstavlja koncertni večer tistim študentom medicine, ki se ukvarjajo z glasbo, edinstveno priložnost, da se predstavijo na enem najelitnejših slovenskih koncertnih odrov, na katerem po navadi nastopajo profesionalni glasbeniki.
Tradicionalni stik medicine in glasbe
V Ljubljani ima povezovanje glasbe in medicine že dolgo in bogato tradicijo. Pravzaprav so zdravniki, ki so zaposleni v ljubljanskih zdravstvenih ustanovah, in študentje Medicinske fakultete v Ljubljani pri prepletanju medicine z glasbo celo med najdejavnejšimi in uspešnimi v Evropi. Doslej so zdravniki organizirali 39, študentje medicine pa štiri koncerte. Medicinska fakulteta je ob Akademiji za glasbo tudi edina visokošolska ustanova v Ljubljani, ki organizira glasbene prireditve na tako visoki ravni in v takih razsežnostih.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje