Tokrat gre za razširjeno izdajo, saj sta v paketu poleg albuma še dva DVD-ja. Na prvem je objavljen odličen koncertni zapis Springsteena in E Street Banda iz leta 1975, ko so nastopili v londonskem Hammersmith Odeonu. Na drugem DVD-ju pa najdemo film Wings for Wheels: The Making of Born To Run, ki kaže, kako je nastajal eden najboljših rock albumov vseh časov - če gre verjeti filmu, se je rodil iz Springsteenovega potu in žuljev. Naslovno pesem je bojda pilil kar šest mesecev, večina dni v snemalnem studiu pa se je raztegnila na 18 ali več ur.
Albumu je dodana tudi knjižica z doslej še neobjavljenimi fotografijami.
Za uspeh je moral garati
Spričo ugleda, ki ga ima danes v glasbenem svetu, je kar težko verjeti, da je bil Bruce Springsteen pred izdajo omenjena albuma na tem, da ga da založba na čevelj. Pred tem je izdal je albuma Greetings from Asbury Park in The Wild, the Innocent and the E Street Shuffle, ki sta kritike sicer navdušila, visoke prodaje pa nekako nista uspela doseči. Založba Columbia (ki se je medtem že zlila s Sonyjem) je hodila od ene radijske postaje do druge in Springsteenove single zamenjavala za pesmi svojega novega varovanca, Billyja Joela.
Po začetnih težavah s pomanjkanjem navdiha in odhodu dveh članov E- Street Banda je kazalo, da bo Springsteen končal na smetišču glasbene zgodovine. Ko pa je album naposled uspel izdati, je vplivni glasbeni novinar Jon Landau o pevcu zapisal, da je "mešanica Chucka Berryja, mladega Boba Dylana in Marlona Branda".
Born To Run se je v zgodovino verjetno vpisal predvsem zato, ker črpa iz močnega podobja in "mitologije" takrat še svežega ameriškega rokenrola.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje