Še pred koncertnim dogajanjem pa se je pod vodstvom glasbenice in likovne pedagoginje Neže Trobec v Vodnikovi domačiji v Šiški začela brezplačna delavnica Vidim glasbo – slišim sliko.
Svojstvena kitara in violina kemanče
Sobotno glasbeno dogajanje je v Atriju ZRC zagnala edina predstavnica slovenske glasbe na letošnji Drugi godbi, Irena Tomažin. Njen album Crying Games je bil lani uvrščen na drugo mesto domačih albumov na Radiu Študent, zaznamujeta pa ga eksperimentalnost ter intimno poigravanje z glasom, kasetofoni in diktafoni.
Večerno dvojno orientalsko glasbeno poslastico v Klubu CD-ja pa sta odprla priznana turška glasbenika: Erkan Oğur in Derya Türkan. Prvi je že v sedemdesetih letih razvil "fretless" kitaro, ki mu je omogočala igranje kompleksnejših netempiranih orientalskih lestvic, Türkan pa je eden najbolj cenjenih glasbenikov na svetu, ki igrajo malo turško violino kemanče.
V juniju še glasbeni obisk Koreje
Po nastopu Oğurja in Turkana je na oder Kluba CD-ja stopila še mojstrica sevdalink Amira, ki bo pesmi iz Bosne, Srbije, Makedonije in Kosova predstavila v spremljavi Bojana Z ter kontrabasista in tolkalista. V Franciji živeči pianist Bojan Z se umetniško vrača v svojo nekdanjo domovino s cvetoberom tradicionalnih pesmi iz Bosne, Srbije, Makedonije in s Kosova.
Podaljšek Druge godbe v juniju bo koncert zasedbe Tori Ensemble, ki igra staro in novo korejsko glasbo na tradicionalna glasbila, kot so šeststrunske citre komungo, bambusova flavta, boben v obliki peščene ure in bambusova oboa ali piri. Tori Ensemble bodo v sklopu festivala Nasmeh Koreje v Klubu CD-ja nastopili 11. junija ob 20.30.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje